Sosyal Medya
Başlıksız Belge
Rize Minibüs ve Otobüsçüleri Dertli
Rize Minibüs ve Otobüsçüleri Dertli

Rize minibüs ve otobüs duraklarının şehir merkezinden alınıp sahil dolgu alanına taşımasına Rize'li otobüsçüler sert tepki gösterdi.

Yolcuların yüzde 90’nının bu uygulamadan memnun olmayacağını belirten Rize-Trabzon 10’uncu No’lu Minibüsler Kooperatif Başkanı Ekrem Kavalcı “Yolcuların o noktaya gelebilmesi için otobandan geçmesi gerekiyor. Oraya gidilmesi için, yolcu nereden geçecek, nasıl geçecek, yaşlısı olan, bagajı olan oraya nasıl gidecek?” diyerek yetkililere seslendi. Rize Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, kent merkezinde yer alan tüm dolmuş, minibüs ve otobüs duraklarını sahil dolgu alanına taşımak için geçtiğimiz yıl bir çalışma başlattı. Rize Belediyesi tarafından başlanan Toplu Taşıma Merkezi inşaatında sona yaklaşılırken Rize-Trabzon 10.Nolu Minibüsler Kooperatif Başkanı Ekrem Kavalcı otobüs-minibüs duraklarının sahil dolgu alanına taşınmasına tepki gösterdi.


“Belediye ile görüştük”

Ne şoförlerin ne de yolcular otobüs-minibüs duraklarının sahil dolgu alanına taşınmasından memnun olmadığını belirten Başkan Kavalcı “Ben bu konunun ileride sorun teşkil edeceğini düşünüyorum. Konuyla ilgili Rize Belediye Başkanlığından da randevu istedim. Başkan yardımcılarına durumu izah ettim. Bize belediyenin karşısına bir peron yapalım teklifinde bulundular. O taşıdıkları güzergâhtan kalkacağız ama belediyenin önüne yapılan perondan yolcuyu alıp devam edecekmişiz. Belediye tarafından bize sunulan bu öneri henüz bir neticeye erişmedi.” şeklinde konuştu. 


“Gerekirse protesto ederiz”

Rize otobüs ve minibüsçüleri olarak tedirginlik içerisinde olduklarını belirten Başkan Kavalcı,  şu an için anlaşılan ve görüşülen bir konu olmadığının altını çizdi. Kavalcı “Bize önerilen sahil dolgu alanı yolcular için uygun bir yer değil. Yolcumuzu indireceğimiz mesafeden de çok uzak. Biz yolcumuza hizmet vermeye çalışıyoruz. Bize uymayacak şartları hiçbir şekilde kabul edecek halimiz yok. Bütün minibüsleri, yolcuları gerekirse yola döker bu durumu protesto ederiz. Bütün araçlar o noktaya alınacak. Yolcuların yüzde 90’nı bu uygulamadan memnun olmayacak. Biz sıkıntımızı, durumdan memnun olmadığımızı yetkililere ilettik. Gerekenin yapılmasını istiyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Copyright © 2008 TasimaDunyasi.com web sitesi tüm hakları saklıdır.
Web sitemizden alınan görseller telif içermektedir. Kaynak gösterilmeden alınan resimler ve yazılar için yasal uygulama yapılacaktır.