Sosyal Medya
Başlıksız Belge
Mercedes-Benz Türk İkinci El'de de Lider
Mercedes-Benz Türk İkinci El'de de Lider

2009 yılından bu yana ikinci el faaliyetlerini hızla büyüten Mercedes-Benz Türk,120 milyon Euro'luk ciro seviyesinde satış performansına ve 2 bin 500 adedi aşkın satış hacmine sahip oldu.

Mercedes-Benz Türk öncülük ettiği 2’inci el pazarını, Mercedes-Benz Türk 2’inci El Kamyon & Otobüs Satış Direktörü Osman Nuri Aksoy, TruckStore Grup Müdürü Kıvanç Aydilek ve BusStore Grup Müdürü Oytun Balıkçıoğlu’nun katılımıyla İstanbul’da bulunan tesislerinde değerlendirdi.

 

 

2009 yılında 2’inci el kamyon pazarına TruckStore, otobüs pazarına ise BusStore markalarıyla girmiş olan Mercedes-Benz Türk, ticari araç sektöründe aldığı liderlik bayrağını müşterilerine sunduğu avantajlı satış, ekspertiz ve kredilendirme hizmetleri ve gelişmiş servis ağı ile geleceğe taşıyor. Bugün 120 milyon Euro ciro seviyesindeki satış performansı, yaklaşık 25 çalışanı ve 2017 yılında ulaştığı 2 bin 500 adetlik BusStore ve TruckStore satışı ile gücüne güç katmaya devam ediyor. 

Mercedes-Benz Türk 2017 yılında TruckStore markası altında 2 bin 142 adet kamyon, BusStore markası altında ise 369 adet otobüs satışı gerçekleştirdi. 2018 yılının ilk çeyreğinde 306 adet 2’inci el kamyon ve 73 adet 2’inci el otobüs satışı gerçekleştiren şirket; geçtiğimiz yılın ilk çeyreğiyle aynı düzeyi korudu.


 

Odak “Müşteri Memnuniyeti”

 

Mercedes-Benz 2’inci el organizasyonları TruckStore ve BusStore, 2018 yılında 2017 sonu itibariyle ulaştığı 2’inci el stok seviyesini korumayı hedefliyor. Takas alım ve satışları bu hedef doğrultusunda yönetecek olan şirket, 2’inci el araç müşterilerinin ilk tercihi olmaya devam etmek ve müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak için çalışmalarını sürdürüyor. 2’inci el pazarında gösterdiği müşteri odaklı yaklaşım ve sunduğu yüksek hizmet kalitesi ile müşteriler nezdinde 2017 yılında önemli bir çözüm ortağı olan şirket, stok çeşitliliği, 2’inci el pazarındaki fiyat uygunluğu, sunduğu özel finansal hizmetler koşulları ile müşterilerin iş ortağı olma iddiasını koruyor. 


 

“Geniş bir ihracat pazarımız var”

2’inci el pazarını, 2017 yılı kapanışı ve 2018 beklentilerini değerlendiren Mercedes-Benz Türk 2’inci El Kamyon & Otobüs Satış Direktörü Osman Nuri Aksoy, “2’inci El’de 2011 yılından bu yana hızla gelişen ihracat işlemlerimiz 2016 yılına geldiğimizde yıllık yaklaşık 100 adedi buldu. 2017 yılında yurtiçi pazarın daralmasına karşın yaptığımız ihracatlar satış adetlerimizi destekledi ve ihracat rakamımız 28 adede ulaştı. Gürcistan, Yunanistan, Hollanda, Almanya, Azerbaycan, KKTC ve Bulgaristan’a kadar uzanan geniş bir ihracat pazarımız var. İhracatın otobüs satışlarımız içerisinde önemli bir yer tutmaya devam edeceğini öngörüyoruz” şeklinde konuştu.


 

TruckStore ve BusStore markalarının sergilediği hızlı gelişim ve yüksek performans ile Türkiye’deki ekip, küresel anlamda Daimler grubunda örnek olma özelliğini koruyor. Bu çerçevede TruckStore Türkiye, 2017 yılındaki satış performansı ile Daimler genelinde 3’üncü sırada yer alırken, 70 milyon üzerindeki cirosuyla da 2’inci sırada yer aldı. BusStore Türkiye ise yaklaşık 50 milyon Euro üzerinde ciro gerçekleştirerek adetsel bazda ülkeler sıralamasında 2’inci sırada yerini aldı. 


 

 “Başarımızın altında, Alman disiplini ve Türk pratikliği yatıyor.”

2’inci el faaliyetlerini kurumsal dinamikler çerçevesinde Mercedes-Benz markasının imajına yakışır şekilde yürüttüklerini belirten Osman Nuri Aksoy; “Yalın ve hızlı süreçlerimizle 1 iş günü içerisinde müşterimizin alım, satım, kredilendirme ve sigortalama gibi tüm işlemlerini tek çatı altında gerçekleştirebilme gibi özelliklerimizle öne çıktığımızı düşünüyoruz. Bu anlamda Mercedes-Benz Türk olarak müşterilerimize tek elden tam hizmet verebiliyor olmanın gururunu yaşıyoruz. Aynı zamanda Türkiye’de 2’inci el ağır ticari araç işine kurumsal olarak ciddi hacimlerle başlayan ilk markayız. Senelerin tecrübesiyle oluşturduğumuz bir yapımız var. Bu yapıyı her gün daha da iyileştirmeye çalışıyoruz, çünkü markamızın temel prensiplerinden biri mükemmellik. Biz bu prensibi, 2’inci el alanında da yakalama gayretindeyiz. Müşterilerimizin bize duyduğu güven bu yolda bizleri sürekli motive ediyor. Başarımızın altında, Alman disiplini ile Türk pratikliğinin sonucu olan işlem hızımız ve müşterilerimizin Mercedes-Benz yıldızına olan güveni yatıyor.” diye konuştu.


 

İmkanlar sıfır araçla aynı

Sıfır araçlarda sunulan imkânların birçoğu 2’inci elde de sunuluyor diyen Aksoy; “Örneğin finansman, sigorta, servis paketleri ve garanti 2’inci el için de geçerli. Takas zaten bu işin olmazsa olmazı. Bugün 2’inci el araç alan bir kişi, genelde yarın sıfır aracın müşterisidir. Markamıza duyulan güven ve hizmetlerimiz çerçevesinde sıfır araç müşterileri de bizden yüksek model araç alıyor veya tam tersi olabiliyor. Bu sebeplerle hizmetlerimizin içeriği ve kalitesinde farklılaştırmaya gitmiyoruz. Müşterimizi araç tercihine göre değil, araç tercihinden bağımsız olarak markamızın müşterisi olarak görüyoruz“ şeklinde konuştu. 

Copyright © 2008 TasimaDunyasi.com web sitesi tüm hakları saklıdır.
Web sitemizden alınan görseller telif içermektedir. Kaynak gösterilmeden alınan resimler ve yazılar için yasal uygulama yapılacaktır.