Sosyal Medya
Başlıksız Belge
Nusret Ertürk (TOF):
Nusret Ertürk (TOF):

Arkamıza köklü bir kurumu aldık

Ticaret odası seçimlerinin sektörün temsiliyeti açısından önemine değinen Ertürk, “Bunu hepimiz gayet iyi biliyoruz. Burada hem komiteye hem de İTO meclisine üye seçiliyor. Dolayısıyla sektörün sıkıntılarının üst düzeyde temsil edilmesi ve köklü bir kurumu da sorunların çözümü noktasında yanımıza ve arkamıza almamız bizim için çok önemlidir. Bu sebeple yapılan bu seçimlere sektör olarak büyük önem veriyoruz. Bugüne kadar yapılmış olan seçimlerde TÜRSAB ile müşterek, ortak liste hazırlıyorduk. Bu liste yüzde 50 yüzde 50 şeklinde eşit  hazırlanıyordu. Bu seçimlerde ise TÜRSAB’ın yeni yönetimi maalesef listede karayolu yolcu taşımacılığı sektöründen sadece bir kişinin temsil edilmesini istediği için biz bunu kabul etmedik ve karayolu yolcu taşımacıları ve TÜRSAB seyahat acenteleri ile birlikte eşit, adil yeni bir ortak liste oluşturmak zorunda kaldık, turuncu listede yer aldık ve sonucunda kazandık” dedi. 

Sonuçlardan dolayı iki sektör adına da memnun olduğunu belirten Ertürk, “Bizi dışlayan bir TÜRSAB yönetiminden sonra bizi kucaklayan seyahat acenteleri ile ortak listede kazandık ve birbirimizi rakip görmüyoruz. Sektörün sorunlarının, sıkıntılarının dile getirilmesi noktasında bu seçimler çok fazla önem arz ediyordu. Çalışmalara katkısı olan bütün arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Copyright © 2008 TasimaDunyasi.com web sitesi tüm hakları saklıdır.
Web sitemizden alınan görseller telif içermektedir. Kaynak gösterilmeden alınan resimler ve yazılar için yasal uygulama yapılacaktır.