Sosyal Medya
Başlıksız Belge
KDGM'den tatil açıklaması!
KDGM'den tatil açıklaması!

Ulaştırma Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü'nden önemli bir açıklama yayınlandı. Açıklamada; 24 Haziran'da yapılacak TBMM seçimleri ve bayram tatilleri süreçleri nedeniyle yaşanacak yolcu artışı için alınacak önlemler belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“24 Haziran 2018 Pazar günü Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Seçimlerinin yapılacak olması ve Ramazan Bayramı tatil süresiyle seçim sürecinin birleşmesi göz önünde bulundurularak, seçim sürecinde ve Ramazan ile Kurban bayramlarında oluşan yolcu potansiyelinin önemli ölçüde artması beklenmektedir. 
Bu itibarla: Seçim ile Bayram tatilleri öncesi ve sonrasında sunulacak karayolu ulaştırma hizmetlerinde herhangi bir aksamaya meydan verilmemesi ve ulaşım sorunu yaşanmaması bakımından 09-26 Haziran 2018 ve 15-28 Ağustos 2018 tarihleri arasında olmak üzere [B1] ve [D1] yetki belgesi sahibi firmaların
• Tarifeli yolcu taşımacılığı hat listesinde bulunan taşıma hatlarının dışına çıkmamaları,
• Ücret tarifelerine uymaları,
• Bu konuda bir taşıma sözleşmesi yapmaları ve bu sözleşmeyi seyahat esnasında taşıtta bulundurmaları,
Kaydıyla; zaman tarifesine bağlı olmaksızın [B2] ve [D2] yetki belgesi sahiplerinin taşıt belgelerinde kayıtlı 25 ve üzeri koltuk kapasitesine sahip araçlarını kullanabilmeleri, Karayolu Taşıma Kanunu’nun 5’inci ve Karayolu Taşıma Yönetmeliğinin 11’inci maddeleri çerçevesinde geçici/süreli bir tedbir olarak uygun görülmüştür.”
Copyright © 2008 TasimaDunyasi.com web sitesi tüm hakları saklıdır.
Web sitemizden alınan görseller telif içermektedir. Kaynak gösterilmeden alınan resimler ve yazılar için yasal uygulama yapılacaktır.