Sosyal Medya
Başlıksız Belge
Doğu ve Güneydoğu Otobüsçüleri Tek Yumruk
Doğu ve Güneydoğu  Otobüsçüleri Tek Yumruk

Doğu ve Güneydoğu Anadolu otobüsçüleri, 13 Mayıs'ta güç birliği için bir araya geldi.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde faaliyet gösteren otobüsçüler, Elazığ Murat Turizm Sahibi Yüksel Yüce ve Elazığlı otobüsçülerin ev sahipliğinde, 13 Mayıs Pazar günü Elazığ Murat Otel’de bir toplantı düzenledi. Toplantıya; Elazığ, Malatya, Bingöl, Van, Diyarbakır, Batman ve Şanlıurfalı otobüsçüler ile bölge firma sahipleri ve dernek başkanları da katıldı. Altmış sektör mensubunun katıldığı toplantı sonucunda üç konuda görüş birliğine varıldı. Buna göre; 
Mayıs’ta bilet fiyatları gidiş ve dönüş olarak yeniden düzenlenecek. Ayrıca hali hazırda dört ilde uygulanmış olan şehir içi yazıhaneler ve servislerin kaldırılması konusunda da fikir birliğine varılarak; Diyarbakır, Elazığ, Batman, Şanlıurfa ve Bingöl’den sonra Malatya’nın da karar aşamasına geldiği aktarıldı. Son olarak, bir sonraki toplantının seçimlerden sonra Şanlıurfa’da yapılmasına karar verildi.
 
Yüksel Yüce: Önemli kararlar alındı
Elazığ Dernek Başkanı Yüksel Yüce, Elazığ’da yapılan toplantıda bütün firmaların menfaati açısından önemli kararlar alındığını aktararak, “Bütün Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu firmaları zam konusunda mutabakata vardı. Çok samimi bir ortamda geçen toplantılarda bütün kararlar meslektaşlarımızın oybirliğiyle alındı” dedi.
 
Muhyettin Altun: “Fiyat istikrarında hemfikir olalım”
Batman Dernek Başkanı Muhyettin Altun, toplantıya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Aylık toplantılarımızdan birini daha Elazığ’da yaptık. İstişare halinde olduğumuz konuları tekrardan masaya yatırdık. Sezona hazırlık noktasında eksiklerimizi tamamlamak üzere yaptığımız çalışmalarla ilgili fikir alışverişlerinde bulunduk. Özellikle fiyat istikrarı üzerinde görüşme gerçekleştirdik, malum mazot aldı başını gidiyor. Bu konuda hemfikir olmaya çalışıyoruz.” Şehir içi servis ve yazıhanelerin kaldırılması konusuna da değinen Altun, “Hemen hemen bütün Doğu ve Güneydoğu’da bu uygulamayı hayata geçiriyoruz ancak batıda biraz sıkıntı yaşıyoruz” dedi. Altun, bu sene seçimlerden dolayı sezondaki iş potansiyelinin zayıf olacağını da sözlerine ekledi. 
Aydın Özgen: Sektör içi rekabet kaliteli hizmetle olur
 Elazığ’da yapılan toplantının diğer toplantılarda olduğu gibi samimi bir ortamda geçtiğini dile getiren Diyarbakır Dernek Başkanı Aydın Özgen,  “Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu Firmaları yaz sezonu öncesi fiyatların yeniden ayarlanması konusunda anlaştı. Sektör içi rekabetin sadece daha kaliteli hizmetle olacağı konusunda ortak karara varıldı” ifadelerini kullandı.
 
Eyüp Fatih Bay: Aynı şekilde hareket etmeliyiz
 Doğu ve Güneydoğu bölgesinde faaliyet gösteren firmaların her alanda aynı şekilde hareket etmesi için bu tarz toplantıların önemli olduğunu vurgulayan Malatya Dernek Başkanı Eyüp Fatih Bay, “Son yıllardaki mazot zamları nedeniyle yaşadığımız sorunlar üzerine görüşme yaptık” dedi. Bay ayrıca, yeniden düzenlenecek fiyat çizelgesine ise her firmanın uyması gerektiğini kaydetti. 
 
Fuat Altun: Yaz sezonunda hak ettiğimiz kazancı elde edeceğiz
Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu otobüsçüleri ve işletmecileri’nin fiyatların yeniden ayarlanması için görüş birliğine vardığını aktaran Şanlıurfa Şehirlerarası Otobüs İşletmecileri Derneği Başkanı Fuat Altun ise, “İnşallah yaz sezonunda bütün meslektaşlarımız hak ettiği kazancı elde edecek. Bütün arkadaşlarımız rekabetin sadece kaliteli hizmet ve müşteri memnuniyetinin ön planda olması konusunda mutabakata vardı. Sektör için çok faydalı bir toplantı oldu” diye konuştu.
Copyright © 2008 TasimaDunyasi.com web sitesi tüm hakları saklıdır.
Web sitemizden alınan görseller telif içermektedir. Kaynak gösterilmeden alınan resimler ve yazılar için yasal uygulama yapılacaktır.