Sosyal Medya
Başlıksız Belge
Kongre 9 Haziran'da Bakan'ın Katılımı İle Yapılacak
Kongre 9 Haziran'da Bakan'ın Katılımı İle Yapılacak

TOFED Yönetimi, Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, Müsteşar Suat Hayri Aka ve Karayolu Düzenleme Genel Müdürü Mahmut Gürses ile görüştü.

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Genel Başkanı Birol Özcan ve Genel Sekreter Mevlüt İlgin, 23 Mayıs’ta Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Müsteşar Suat Hayri Aka ve Karayolu Düzenleme Genel Müdürü Mahmut Gürses ile görüşme gerçekleştirdi.

 

Görüşmenin gündemini TOFED’in 7’inci Olağan Kongresi oluşturdu. 9 Haziran Cumartesi günü Tüyap Kongre Merkezi’nde iftar programı ile birlikte yapılacak olan TOFED 7’inci Olağan Kongresi, Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’ın da katılımı ile gerçekleşecek.

 

Belgelerin Yapılandırılması ve EDS Konusu da Ele Alındı

Görüşmede ayrıca Müsteşar Suat Hayri Aka ile fikir alışverişi neticesinde, taşımacılık ve acente faaliyetlerindeki belgelerin yeniden düzenlenmesi ile ilgili toplantı yapılmasına karar verildi. Öte yandan, karayolu yolcu taşıma yönetmeliğinde yer alan elektronik denetleme sistemi uygulamasına ilişkin bilgilendirme toplantıları yapılması kararlaştırıldı. Buna göre ilki 30 Haziran’da İstanbul başlamak üzere, 14 Temmuz, 21 Temmuz ve 28 Temmuz’da farklı bölgelerde, Ulaştırma Bölge Müdürleri ve sektör mensuplarının bir araya geleceği toplantılar düzenlenecek. Elektronik denetleme sistemi 30 Ekim 2018’te faaliyete geçecek.

Copyright © 2008 TasimaDunyasi.com web sitesi tüm hakları saklıdır.
Web sitemizden alınan görseller telif içermektedir. Kaynak gösterilmeden alınan resimler ve yazılar için yasal uygulama yapılacaktır.