Sosyal Medya
Başlıksız Belge
Mercedes-Benz Türk StartUP Eğitim Kampı Düzenledi
Mercedes-Benz Türk StartUP Eğitim Kampı Düzenledi

62 ilden 485 startup'ın katıldığı Mercedes-Benz Türk StartUP yarışmasında ön elemeyi geçen 60 proje, StartersHub'da düzenlenen özel eğitimde bir araya geldiler.

Mercedes-Benz Türk’ün yenilikçi, sürdürülebilir ve yaratıcı fikirleri destekleyerek topluma ve çevreye fayda sağlayan, pozitif sosyal etkisi olan ve hayatı kolaylaştıran çözümler üreten yaklaşımlara katkıda bulunmak amacıyla gerçekleştirdiği Mercedes-Benz Türk StartUP yarışmasında seçim süreci devam ediyor. Proje çerçevesinde gerçekleştirilen yarışmaya başvuran 485 girişimci arasından ön elemeyi geçen ilk 60 girişimci, 25 Mayıs 2018 tarihinde StartersHub’ta düzenlenen ve girişimcilere özel olarak tasarlanan bir günlük eğitim programına katıldı. Özel eğitim programına, Mercedes-Benz Türk AR-GE Merkezi Direktörü Mustafa Üstertuna, Mercedes-Benz Türk CIO’su Gökçe Bezmez ve Mercedes-Benz Türk İş Geliştirme, Kanal Yönetimi, Veri Analitiği ve İnkübasyon Direktörü Didem Daphne Özensel katıldılar.
 
Mercedes-Benz yöneticileri deneyimlerini aktardılar
Mercedes-Benz StartUP yarışmasının eğitim kampının açılış konuşmasını yapan Mercedes-Benz Türk AR-GE Merkezi Direktörü Mustafa Üstertuna, “Mercedes-Benz Türk olarak Türkiye’ye ve insan potansiyeline olan inancımız doğrultusunda 50 yılı aşkın süredir yenilikçi çözümlerle yalnızca kendi işimize değil, Türkiye’nin geleceğine de yatırım yapıyoruz. Projemize geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’nin dört bir yanından yoğun ilgi gösterildi; İstanbul’dan Batman’a Türkiye’nin 62 ilinden toplamda 485 başvuru aldık” diye konuştu.
Mercedes-Benz Türk CIO’su Gökçe Bezmez ise yaptığı konuşmada; “Yenilikçi projelerin desteklendiği startup dünyasının Türkiye’de de dünyada olduğu gibi öneminin artırması ve buna bağlı olarak verilen desteklerin çoğalması çok sevindirici. Biz de Mercedes-Benz Türk olarak 50 yılı aşkın süredir kesintisiz yürüttüğümüz faaliyetlerimizin yanında ülkemizin değerlerine, potansiyeline katkı yaparak büyüyüp gelişeceğimize inanıyoruz” dedi. 
Mercedes-Benz Türk bünyesinde yapılan yenilikçi fikir haftaları çalışmalarını katılımcılar ile paylaşan Mercedes-Benz Türk İş Geliştirme, Kanal Yönetimi, Veri Analitiği ve İnkübasyon Direktörü Didem Daphne Özensel ise “Mercedes-Benz Türk olarak StartUP projemizle ülkemizdeki yaratıcı atmosferi besliyoruz. Yenilikçi fikir ve yaratıcı projeleri şirketimizde de oldukça önemsiyor, çalışanlarımız arasında bu kültürün yayılmasını teşvik eden yoğun çalışmalar yürütüyoruz. Geleceğin girişimcilik ruhunu destekleyen bakış açısı ve yaklaşım ile çok daha parlak olacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.
 
Copyright © 2008 TasimaDunyasi.com web sitesi tüm hakları saklıdır.
Web sitemizden alınan görseller telif içermektedir. Kaynak gösterilmeden alınan resimler ve yazılar için yasal uygulama yapılacaktır.