Sosyal Medya
Başlıksız Belge
EGM'den Tatil Yoğunluğu Tedbiri
EGM'den Tatil Yoğunluğu Tedbiri

Emniyet Genel Müdürlüğü, bayram ve tatil dönemlerinde yaşanacak yoğunluk nedeniyle, otobüs şoförleri ve muavinlerin eğitim programına tabi tutulmasını istedi.

Bayram ve tatil dönemlerinde yolculuklarda yaşanan artış göz önünde bulundurularak, karayolu ulaşımında yapılacak ek seferlerde, deneyimsiz şoförlerin çalıştırıldığı ya da mevcut şoförlerin sefer sayılarının artırıldığının gözlemlendiği belirtilen bildiride, bu durumun kazalarda can kaybına sebep olduğu hatırlatıldı. Bu nedenle, otobüs şoförleri ve muavinler için bir eğitim programı düzenlenmesi talebi iletildi. Buna göre; yolcuların emniyet kemeri kullanımı konusunda dikkatlice takip edilmesi, şoförlerin sürüş ve dinlenme süreleri, yasal hız limitleri, araçlarda bulunması gereken araç ve gereçler, yolcu indirme-bindirme kuralları ve sürüş esnasında cep telefonu kullanılmaması konularında tüm şoför ve görevliler için eğitim programı düzenlenmesi gerektiği ve ihtiyaç olması halinde ise Trafik Denetleme Bölge ve Şube Müdürlüklerinin de söz konusu eğitimlere destek verebileceği aktarıldı.

Copyright © 2008 TasimaDunyasi.com web sitesi tüm hakları saklıdır.
Web sitemizden alınan görseller telif içermektedir. Kaynak gösterilmeden alınan resimler ve yazılar için yasal uygulama yapılacaktır.