Sosyal Medya
Başlıksız Belge
İSTAB 14'üncü İftar Sofrasını Kurdu:
İSTAB 14'üncü İftar Sofrasını Kurdu:

İSTAB 14. Geleneksel İftar Yemeği, 31 Mayıs'ta Cemile Sultan Korusu'nda yapıldı. İftarın sponsorluğunu Mercedes-Benz Türk üstlendi.İstanbul Taşımacılar Birliği (İSTAB) 14. Geleneksel İftar Yemeği, 31 Mayıs Perşembe günü Üsküdar Cemile Sultan Korusu’nda yapıldı. Mercedes Benz Türk’ün sponsorluğunda ve İSTAB Başkanı Turgay Gül’ün ev sahipliğinde düzenlenen iftara; Mercedes-Benz Türk, Has Otomotiv, Gülsoylar Otomotiv, Temsa ve Isuzu yöneticilerinin yanı sıra, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekip Avdagiç, İTO Meclis Başkanı Öztürk Oran, Tüm Otobüsçüler Federasyonu (TOF) Başkanı Mustafa Yıldırım ile TOFED adına Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özcan, Genel Sekreter Mevlüt İlgin ve Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Yüksel Kurnaz, Adnan Değirmenci ve çok sayıda oda ve dernek yöneticileri katıldı.

 

“Sorunlarımıza ilgisiz kalınıyor”

İftar programında söz alan İSTAB Başkanı Turgay Gül, taşımacılık sektörünün 50 bin araçlık bir parka sahip olduğunu hatırlatarak, “Sektörümüz yüzbinlerce kişiye istihdam sağlayan, her gün milyonlarca kişiyi taşıyan ve İstanbul toplu taşıma pazarının yüzde 20 payına sahip olan bir sektör. Her gün milyonlarca kilometre yol kat ediyor, binlerce litre akaryakıt harcıyor, birçok iş koluna iş imkanı sunuyor ve birçok vergi kalemi ile ülkesine destek oluyor” dedi. Gül, taşımacılık sektörünün bu denli büyümesine rağmen yeterli değeri göremediğini ve servis sektörünün sorunlarına ilgisiz kalındığını da aktararak şunları ekledi: “En önemli sorunumuz, ülkemizin 35 yerinde uygulanan plaka tahdidinin, İstanbul’da uygulanmaması. Uzun yıllardır bunun için uğraşıyoruz. Çok yakın bir süreçte elde edeceğimize olan inancımız çok güçlü.”

Gül ayrıca, altı aydır yeni bir okul servisinin üretilmediğine dikkat çekerek, “Yaklaşık altıncı aya girmek üzereyiz, maalesef İstanbul’da henüz yeni model bir okul taşıtı trafiğe çıkamadı. Bu çok enteresan bir durum. Tahmin ediyorum haziran ayının sonuna doğru bu gerçekleşecek. Ama en önemli sorun, eylül ayında okullar açılırken, mevcut araçların yönetmeliğe uygun şekilde dönüştürülmesinin ne kadar imkansız olduğunu herkesin bilmesi lazım” ifadelerini kullandı.

 

Soner Gönültaş: Geleceği yaratıyoruz

Programın sponsoru olmaktan mutlu olduklarını belirten Mercedes-Benz Türk Filo Satış Müdürü Soner Gönültaş ise, “Mercedes-Benz Türk olarak İSTAB’ın yıllardır sektöre kattıklarını takdir ediyor ve sonraki dönemlerde sektörün sorunları için öncü rolünün devam edeceğine inanıyoruz” dedi. Müşterilerinin beğenisine sundukları Sprinter ve Vito ile birlikte, en iyi kredi oranları, satış sonrası hizmet ve yüksek takas değerleri ile tüm beklentileri karşıladıklarını da kaydeden Gönültaş, “Markamızı farklılaştıran da bu hizmetleri tek çatı altında sunmamız. Müşterilerimizden gelen geri bildirimler ve satış adetleri ne kadar doğru bir strateji izlediğimizin açık göstergesidir” dedi. Gönültaş ayrıca, topluma katkılarının en az yaptıkları iş kadar değerli olduğuna da dikkat çekerek, sosyal sorumluluk projeleri ile geleceğe katkıda bulunduklarını da hatırlattı.

 

İstanbul Ticaret Odası Meclis Başkanı Öztürk Oran ise, “Yaptığımız iş hem ülke hem de insanlar açısından çok güzel bir iş. Sorunlar hepimizin elbirliği ile aşılacaktır. Birlikte büyüyeceğiz ve nasıl daha iyi hizmet verebiliriz, bunu ileride hep beraber göreceğiz” diye konuştu.

 

Taşımacılık sektörünün hayatı kolaylaştıran yanlarına değinen İTO Yönetim Kurulu Başkanı Şekip Avdagiç de, “Bu sektör hayatımıza kolaylıklar sağlayan, bizlere gün içinde vakit kazandıran bir sektör. Ancak elbette ki sorunlar yaşanıyor. Mesela okullar açıldığı zaman, basında olumsuz haberler duyuyoruz. Yaşanan küçük sorunları büyüterek sektöre zarar veren bir anlayış ortaya çıkabiliyor. Benim size tavsiyem; okullar açılmadan önce her türlü önleminizi alıp, kaliteli hizmetinize devam etmenizdir” ifadelerini kullandı. 

Copyright © 2008 TasimaDunyasi.com web sitesi tüm hakları saklıdır.
Web sitemizden alınan görseller telif içermektedir. Kaynak gösterilmeden alınan resimler ve yazılar için yasal uygulama yapılacaktır.