Sosyal Medya
Başlıksız Belge
Mercedes-Benz; Elektrikli minibüsleri için geri sayım başladı
Mercedes-Benz; Elektrikli minibüsleri için geri sayım başladı

Mercedes-Benz, elektrikli eVito'nun bu sonbaharda çıkacağını açıkladı. Şirket, 2019'da eSprinter minibüsün de satışa sunulacağını söyleyerek elektrikli kargo kamyonlarına yönelik planlarını daha ayrıntılı bir şekilde aktardı.

Şehir içi teslimat rotaları, esnaf veya servis teknisyenleri için tasarlanan eVito, 41 kilowatt saat pil paketiyle 112 beygir güç ve 299 Nm tor üretiyor. Saatte maksimum 80 kilometre hıza ulaşabilen motor, saatte maksimum 150 kilometre menzil vadediyor. Batarya, 6 saatte tamamen şarj edilebiliyor. eSprinter modelinin ise iki farklı batarya seçeceğiyle geleceği belirtiliyor. 41 kWh’lık bataryalı modelin maksimum 115 kilometre, 55 kWh’lık bataryalı modelin ise maksimum 150 kilometre menzil sunacağı ifade ediliyor. eSprinter’ın yüzde 80 şarj seviyesine hızlı şarj teknolojisi sayesinde 45 dakikada ulaşabileceği söyleniyor. Mercedes, yakıt hücresi ve akü teknolojisini 197 beygir ve 349 Nm torka sahip bir plug-in hibrit konfigürasyonunda birleştiren Concept Sprinter F-Cell’in temeli olarak yarı entegre bir motorlu araç kullanıyor. 

Alıntı: log.com.tr

Copyright © 2008 TasimaDunyasi.com web sitesi tüm hakları saklıdır.
Web sitemizden alınan görseller telif içermektedir. Kaynak gösterilmeden alınan resimler ve yazılar için yasal uygulama yapılacaktır.