Sosyal Medya
Başlıksız Belge
Metro Turizm Hedefine Emin Adımlarla Yürüyor
Metro Turizm Hedefine Emin Adımlarla Yürüyor

Metro Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Ayyıldız Metro Turizm'in 2018 yılı hedefleri ve sektörün gelişimine dair açıklamalarda bulundu.

2018 yılını Metro Turizm’in odaklandığı hedefleri yakalama yılı olarak gördüklerini ve çalışmalarını buna göre yaptıklarını belirten Metro Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Ayyıldız, “Metro Turizm bu sektörde bireysel otobüsçüsü, kaptanı ve kaliteli personeli ile büyüdü, yine aynı hedeflerle yoluna emin adımlarla devam edecek” dedi. 
 
Şartlar ağırlaşıyor
Sektörde ekonomik şartların ağırlaştığının altını çizen Ayyıldız, “Geçmiş yılardaki hareketlilik 2018 yılında yok maalesef. Gelişen ekonomik şartların yanında havayolunun olumsuz etkilerini de üzerimizde hissediyoruz. Metro Turizm olarak 2018 yılında belli hatlara odaklandık ve tüm enerjimizi odaklandığımız hatlara yayıyoruz. Ayrıca 2018 yılında yolcu sayımızı koruyarak ciromuzu arttırmayı başardık“ dedi.
 
2018 yılında 2017’den daha karlı yolcu taşımayı planladıklarını belirten Ayyıldız, “Bilet fiyatlarında istikrarı ön plana alarak hizmet veriyoruz. Tavan fiyatla yolcu taşıyarak planlı bir çalışma sistemi kurduk. Hedefimizde 2018 yılında başarılı olmaktan başka düşüncemiz yoktur. Döviz ve akaryakıtın yükselmesi maliyetlerimizi yukarıya çekiyor. Tüm gider kalemlerine gelen zamlardan sonra, sektör olarak rekabeti mutlaka bitirmemiz gerekir.  Yolcu taşıyan hiçbir firma, bilet fiyatlarında rekabeti düşünmemelidir. Rekabeti fiyatta değil hizmette vermeliyiz. Firmalar, rekabeti aklından bile geçirmeden yolcusunu güvenli bir şekilde taşımalıdır” diye konuştu. 
 
Her yıl 100 otobüs yatırımı
Metro Turizm’in 2010 yılından beri her yıl 100 otobüs yatırımı yaparak sektörün lideri durumuna geldiğini belirten Ayyıldız, “2018 yılında dövizin aşırı yükselmesi planladığımız yatırımların uzamasına neden oluyor. Biz, üretici firmalarla görüşerek otobüs fiyatlarında bir düzenlemeye gitmelerini talep ettik” dedi. 
Üretici firmaların bu sektöre otobüs satarken bazı fedakârlıklar yapmalarının zamanının geldiğini hatırlatan Ayyıldız, “Tüm sektör firmaları, artık otobüs yatırımı yaparken ince eleyip sıkı dokumalı ve şartları gözeterek alım yapmalıdır. Dövizin yüksek olduğu dönemde yapılan her yatırım o firmaya zarar verir” dedi. Ayyıldız, sektördeki bütün firmalara “kendi haklarımızı koruyarak yatırım yapalım” çağrısında da bulundu. 
 
CIP Servis ile 2+1 talebi 
13 Haziran ile birlikte İstanbul–Ankara yolunu 1 saat kısaltan ve “CIP” adı verilen konsepti hizmete sunduklarını belirten Şenol Ayyıldız, “İstanbul Otogarı’ndan kalkan otobüsümüz yalnızca Alibeyköy Terminaline uğruyor ve daha sonra hiçbir yere uğramadan Ankara’ya 1 saat erken ulaşıyor. “CIP Servis”in öncelikli olarak Ankara, Samsun, Ege ve Güney sahillerinde hizmet verdiğini söyleyen Ayyıldız, “Ayrıca bu serviste özel ikram ve 2+1 koltuk imkânımız da mevcut. Yolcunun 2+1 aracı tercih etmesi bizim, bu sistemi daha fazla kullanmamızı sağlıyor. Tabi ki bazı bölgelere 2+2 otobüsler de çalışacak. Biz bu yapıya göre planlama yaparak hizmet vereceğiz. Filomuzda yolcunun talep ettiği her yenilik mutlaka araç yatırımlarımıza yansır” dedi ve bütün planlamalarını yolcunun istek ve talebine göre yapacaklarını belirtti.
 
“Bireysel otobüsçü ve deneyimli kaptanla büyüdük”
Metro Turizm’in kurulduğu yıldan itibaren bireysel otobüsçü ve deneyimli kaptanlarla büyüyen bir firma olduğunun altını çizen Şenol Ayyıldız, “Metro Turizm bireysel otobüsçü ile büyüdü ve var oldu. Ayrıca kaptan ve tüm personel ile birlikte kendi modelinde zirveye yürümüştür. 2018 yılında kaptanlarımızla sık sık bir araya gelerek kendilerine verdiğimiz değeri anlattım. Tüm kaptanlarımızı bir havayolu kaptanı kalitesinde görmek istediğimizi ifade ettim. Başta kaptanlar olmak üzere tüm personel ile kucaklaşarak hedefe birlikte koşacağız” dedi. 
1 Kasım’da bireysel otobüsçülerle ilgili basın açıklaması yapılacak
Ayrıca yeni dönem hedefleri içerisinde, çeşitli nedenlerle sektörden ayrılan bireysel otobüsçüyü ve yeni yüzleri sektöre kazandırmak olduğunu ifade eden Ayyıldız, “1 Kasım 2018 tarihinde bireysel otobüsçülerle ilgili bir basın açıklaması yapacağım. Bireysel otobüsçü meslektaşlarıma çok önemli sürprizlerim olacak. Metro Turizm her zaman bireysel otobüsçünün dostu olmuştur” dedi. 
 
Sektörün kendi personelini yetiştirecek okulu kuracak ve mezunlarına iş verecek imkânının olduğunu söyleyen Ayyıldız, “Metro Turizm olarak 2018 yılında başta kaptan olmak üzere tüm personellere her türlü eğitimi vereceğiz. Kaptanlar, firmamız için çok önemlidir, biz bu bilinçle her zaman yanlarında olacağız” diye konuştu.   
 
“Kurban Bayramında ‘Bayram’ Yaşanacak”
Ramazan Bayramı’nın kısa süreli olmasına rağmen Metro Turizm olarak o dönemi verimli geçirdiklerini söyleyen Şenol Ayyıldız, “Firma olarak bayramlara çok büyük önem veriyor ve tüm hatlarda sefer planlamamızı yapıyoruz. Devletimizin kurban bayramını 9 güne çıkartan kararı çok olumludur. Bu bayram, turizm sektörüne ve bizlere yoğun bir talep oluşacağı kanaatindeyim. 9 günlük bayramda sektörümüz ve Metro Turizm olarak hepimiz bayram yapacağız. Firma olarak bayram için her bölgemizde hazırlıklara başladık, bekliyoruz. Amacımız potansiyelimizi arttırmak ve verimli bir bayram geçirmek. Tüm sektörümüze hayırlı ve kazançlı bayramlar diliyorum” dedi. 

“Yolumuz açık”
Konuşmasına her firmanın tüm hesaplarını çok iyi yapması gerektiğini tekrarlayarak devam eden Şenol Ayyıldız, “Firma olarak bir hesap yaptık ve planlı bir şekilde çalışıyoruz. Bilet fiyatlarında belirli bir düzeni olan firma konumunda olup rekabeti hizmetimizle sunuyoruz. Akıllı ve planlı iş yapmak istiyoruz. Neler yapılması gerekiyorsa yaparak eksikliklerimizi süratle gideriyoruz. Metro Turizm, 2018 yılında yeni hedeflere koşmak istiyor. Firmamız artık kendini buldu ve yolumuz açık. Hizmet veren bölgelere üst yönetici arkadaşlarım ile birlikte giderek her türlü bilgiyi yerinde alıyoruz. Talep ve istekleri yerinde tespit ediyor ve bu konuya önem veriyorum. Her bölgeye mutlaka gideceğiz.  Metro Turizm olarak 2018 yılını yatırım, kalite, eğitim ve denetim yılı olarak görüyor ve planlarımızı ona göre yapıyoruz. 2018 yılı bizim için iyi geçen karlı bir yıl olacak” diyerek konuşmasını sonlandırdı. 
Copyright © 2008 TasimaDunyasi.com web sitesi tüm hakları saklıdır.
Web sitemizden alınan görseller telif içermektedir. Kaynak gösterilmeden alınan resimler ve yazılar için yasal uygulama yapılacaktır.