Sosyal Medya
Başlıksız Belge
Temsa Geleceğe Hazır
Temsa Geleceğe Hazır

TEMSA, 2017 yılı değerlendirme toplantısını İstanbul'da gerçekleştirdi. Gerçekleşen toplantıda TEMSA Genel Müdürü Hasan Yıldırım, şirketin faaliyetlerine ve 2018 hedeflerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Çırağan Sarayı’nda düzenlenen toplantı, TEMSA Genel Müdürü Hasan Yıldırım’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilirken, toplantıya Temsa Satış Genel Müdür Yardımcısı Hakan Koralp, Temsa İş Geliştirme Direktörü Kadri Özgüneş, Temsa Ar-Ge ve Teknoloji Genel Müdürü Yardımcısı İbrahim Eserce, Temsa Operasyon Genel Müdür Yardımcısı Fatih Tunçbilek, Temsa Mali işler Genel Müdür Yardımcısı Ural İnal, Temsa Yurt içi Satış Müdürü Baybars Dağ, İnsan Kaynakları Direktörü Erhan Özel, Kurumsal İletişim Müdürü Ebru Ersan katıldı.

TEMSA’nın Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirdiği 2017 yılı değerlendirme toplantısında Genel Müdür Hasan Yıldırım, şirketin faaliyetlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Şirket olarak başarılı bir yılı daha geride bıraktıklarını söyleyen Yıldırım, şunları ekledi: “Geçen yıl otobüs ve midibüs pazarında yüzde 28’lik paya ulaştık ve üst üste dördüncü kez ‘Türkiye pazar lideri’ olduk. 2017 yılında ciromuz yüzde 17 artarak tarihimizde ilk kez 1 milyar lirayı geçerken ihracatımız da yüzde 33 yükseldi. Önümüzdeki dönemde de bu liderliği pekiştirecek adımlar attığımızı göreceksiniz. Ülke ekonomisi için üretmeye, istihdam sağlamaya devam edeceğiz. Bunun yanında, küresel büyüme vizyonumuz ve inovasyon odaklı yatırım stratejimizle TEMSA’nın ‘global bir teknoloji şirketi’ne dönüşümünü hızlandıracağız.” Yakın gelecekte dünya genelinde toplu ulaşıma yön verecek ‘akıllı şehirler’in bir parçası olma hedefiyle çalışmalarımıza yön verdiklerinin de altını çizen Yıldırım, bu kapsamda yurt dışındaki yatırım fırsatlarını yakından incelediklerini iletti.

 

Bin 500 otobüs satıldı

Otobüs ve midibüs pazarı birlikte değerlendirildiğinde, TEMSA’nın bin 500 adetlik satış ve yüzde 28’lik payla, son üç yıldır olduğu gibi 2017 yılını da lider tamamladığının altını çizen TEMSA Genel Müdürü Hasan Yıldırım, “Yurtiçini değerlendirdiğimizde, pazar payımız şehirlerarası otobüs segmentinde yüzde 27; midibüs segmentinde yüzde 34; şehir içi segmentinde ise yüzde 12 olarak gerçekleşti. 2016’da 890 milyon TL olarak gerçekleşen toplam ciromuzu, 2017 sonu itibarıyla 1 milyar 40 milyon TL seviyesine çıkarmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diye belirterek, böylelikle TEMSA olarak 2017 yılında tarihlerinde ilk kez 1 milyar TL ciro barajını aşmış olduklarını ifade etti.

 

3 otobüsten biri Temsa

 TEMSA Genel Müdürü Hasan Yıldırım, yurt içinde faaliyet gösteren 67 servis ağıyla müşterilerilerinin beklentilerini en iyi şekilde karşıladıklarını vurgulayarak, “Yaptığımız yatırımların bir meyvesi olarak, bugün Türkiye genelinde yaklaşık 18 bin 500 adetlik bir araç parkına ulaştık. Diğer bir deyişle, bugün ülkemizde bulunan her üç otobüsten birisinin TEMSA olduğunu söyleyebiliriz” dedi. Yurt içindeki finansal performanslarının yanı sıra, yurt dışında da oldukça başarılı bir yılı geride bıraktıklarına değinen Yıldırım, bu kapsamda toplam ihracatta yüzde 33 gibi yüksek bir büyüme rakamıyla 172 milyon dolar seviyesine ulaştırdıklarını ifade etti. Yıldırım şöyle devam etti: “Sabancı Holding’den aldığımız güçle, gelecekte de ülkemiz ve topluluğumuz için üretmeye, değer katmaya ve istihdam yaratmaya devam edeceğiz. 2018 yılındaki hedefimiz ciromuzu yüzde 20 artırmak; ihracatımızı da 200 milyon dolar seviyesinin üzerine çıkarmak.”

Copyright © 2008 TasimaDunyasi.com web sitesi tüm hakları saklıdır.
Web sitemizden alınan görseller telif içermektedir. Kaynak gösterilmeden alınan resimler ve yazılar için yasal uygulama yapılacaktır.