Sosyal Medya
Başlıksız Belge
IPRU ile Dışişleri Bakanlığı Müşterek Çalışacak: Üye Ülke Sayısı 100'e çıkarılacak
IPRU ile Dışişleri Bakanlığı Müşterek Çalışacak: Üye Ülke Sayısı 100'e çıkarılacak

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakçı ile toplantıda bir araya gelen Türkiye Karayolu Yolcu Taşımacıları Platformu ve IPRU İcra Kurulu Başkanı Prof. Dr. Aziz Akgül, IPRU'nun üye potansiyelinin 100 ülkeye çıkarılması ve Dışişleri Bakanlığı ile IPRU arasında müşterek çalışma heyeti oluşturulması konusunda mutabakat sağlandığını bildirdi.

IPRU Uluslararası Karayolu Yolcu Taşımacıları Birliği, faaliyet alanını genişletme ve üye sayısını artırma çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda 21 Kasım’da Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakçı ile bir araya gelen Türkiye Karayolu Yolcu Taşımacıları Platformu ve IPRU İcra Kurulu Başkanı Prof. Dr. Aziz Akgül, IPRU’nun faaliyet ve hedeflerini içeren dosyayı Büyükelçi Kaymakçı’ya sundu.
 
IPRU İcra Kurulu Başkanı Prof. Dr. Aziz Akgül:“Bakanlığın öncü desteği bizler için çok değerli“
Görüşmede Bakan Yardımcısı Kaymakçı’ya; uluslararası kuruluşlar nezdinde, IPRU’nun tanınırlığının artırılması (Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği Kuruluşları nezdindeki ulaştırma teşkilatları, İslam İşbirliği Teşkilatı, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü gibi) ve mümkünse akreditasyon çalışmaları konusunda Bakanlığın öncü desteğinin istendiği iletildi. 
Ayrıca üye adayı ülkelerdeki Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliklerinin, söz konusu ülkeler ile ilgili IPRU’ya sektörel bilgilendirme ve muhatap karayolu ulaştırma kamu kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının irtibatının tesis edilmesi hususlarında da Dışişleri Bakanlığı’nın değerli desteğinin son derece önemli olduğunu Büyükelçi Kaymakçı’ya aktaran Prof. Dr. Aziz Akgül, IPRU’nun üye potansiyelinin 100 ülkeye çıkarılması ve Dışişleri Bakanlığı ile IPRU arasında müşterek çalışma heyeti oluşturulması konusunda mutabakat sağlandığını bildirdi. 
Copyright © 2008 TasimaDunyasi.com web sitesi tüm hakları saklıdır.
Web sitemizden alınan görseller telif içermektedir. Kaynak gösterilmeden alınan resimler ve yazılar için yasal uygulama yapılacaktır.