Sosyal Medya
Başlıksız Belge
“Var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz”
“Var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz”

Türkiye Karayolu Yolcu Taşımacıları Platformu, sektörün ortak sorunlarının çözümü için birlikte hareket etmek ve özellikle İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nın yeniden düzenlenerek, hizmete uzun yıllar devam etmesini sağlamak amacıyla Galip Öztürk'ün öncülüğünde kuruluşunu ilan etmişti. Prof. Dr. Aziz Akgül'ün Başkanlığında, çalışmalarına hız kesmeden devam eden platform, kuruluştan bugüne kadar birçok olumlu düzenlemeye imza attı.

Havaalanlarında olduğu gibi, otogarlardaki hizmetin de aynı kusursuzlukta yürütüleceğini ve gelinen nokta itibarıyla önemli ilerlemeler kaydedildiğini aktaran Türkiye Karayolu Yolcu Taşımacıları Platformu Başkanı Prof. Dr. Aziz Akgül şunları aktardı: “İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nın yerinde kalması ve 25 yıl daha işletilmesini sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Daha önce de belirttiğim gibi “daha nazik ve daha kaliteli bir otogar” hedefiyle yola çıktık. Her gün yaklaşık 100 bin kişinin otogardan hizmet aldığını göz önünde bulundurursak, burada verilen hizmetin ne denli önemli olduğunun farkına varırız. Önümüze koyduğumuz çalışma planı, esasında bir sosyal kalkınma projesidir. Bu sebeple bütün vaktimizi ve çabamızı düzenleme çalışmalarına harcıyoruz, emeklerimizin karşılığını alacağımıza dair inancım tamdır.” 
 
Platform Esnaf ve Yazıhane Sahipleriyle Buluştu
Türkiye Karayolu Yolcu Taşımacıları Platformu Başkanı Prof. Dr. Aziz Akgül, 12 Ekim Cuma Günü 15 Temmuz Demokrasi Otogarı esnafı, yazıhane sahibi ve sektör temsilcilerinin katılımıyla yapılan toplantıda, talep ve önerileri listeleyerek, düzenleme projesini bu doğrultuda yeniledi. Nihai amaçlarının “otogarın yerinde kalması” olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Aziz Akgül, otogardaki yanlış ve eksiklere göz yummayacaklarını ve düzenleme projesi kapsamında bugüne dek birçok önemli görüşme gerçekleştirdiklerini ifade etti.
 
İBB ile Uygulamalar Ve Yatırım Planları Görüşüldü
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Adil Karaismailoğlu, Ulaştırma Daire Başkanı Yunus Emre Ayözen ve Zabıta Müdürlüğü’nün katılımıyla otogardaki uygulamalar ve yapılması planlanan yatırımlarla ile ilgili Merter’deki Belediye binasında 13 Ekim’de toplantı yapıldı. Toplantıya AVTER adına Başkan Vekili Prof. Dr. Aziz Akgül, Genel Müdür Yardımcısı Burak Güneş ve İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı Genel Müdürü Mehmet Şahsuvar Erkmen katıldı.
 
Anadolu Yakası Otogarlarının Projesi Hazırlanıyor
Türkiye Karayolu Yolcu Taşımacıları Platformu’nun Karayolları Genel Müdürlüğü ile 15 Ekim’de gerçekleştirdiği toplantıda, “Ortak vizyon, otogar ve entegre ulaşım sistemi entegrasyon strateji belgesi” gündemi görüşüldü. 
Toplantının ikincisi 24 Ekim’de gerçekleşti ve yeni otogarların konumları ile ilgili görüş alışverişi yapıldı. Toplantı sonunda Karayolları Genel Müdürlüğü’nün onayının ardından, Kurtköy ve Hadımköy’e yapılması planlanan otogar projelerinin hazırlanması kararı alındı. Kararın ardından hazırlık çalışmaları başladı.
 
Toplantılara; Karayolları 1.Bölge Müdürü İbrahim Halil Akgündüz, Karayolu Yolcu Taşıma Platformu Başkanı Prof. Dr. Aziz Akgül, Karayolu Yolcu Taşıma Platformu Genel Koordinatörü Mustafa Yıldırım, Avrasya Terminal İşletmeleri (AVTER) Danışmanı Mehmet Tekin, K.M.O Kont. Başmühendisi Tamer Demir, Taşınmazlar Başmühendisi Remzi Turhan, Etüt Proje ve Çevre Başmühendisi Sinan Sezen, İşletmeler Başmühendisi Alpaslan Savaş, KMO Proje Prs. Şb. Müdürü Feryal Uğurlu, Karayolları Genel Müdürlüğü Emlak ve İstimlak Şb. Müd. Nesrin Tütüncübaşı, KGM Emlak ve İstimlak Şb. Müdürü Hatice Şeker katıldı.
 
 
 
Prof. Dr. Aziz Akgül’ün Başkanlığında İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nda yapılan düzenlemeler şu şekilde:
• İl Sağlık Müdürlüğü’nün de desteğiyle “7/24 Sağlık Hizmeti” uygulaması başlatıldı. Bu kapsamda otogar içerisinde kesintisiz faaliyet gösteren bir ambulansla beraber, sağlık personelleri de hazır bulunuyor ve acil durumlarda hızlı şekilde müdahale edebiliyor.
• Asfalt yama çalışmaları yapılarak bozuk zeminler düzeltildi.
• Yazıhanelerin cam ve tabelaları temizlenerek görsel çalışmaya katkı sunuldu.
• Zabıta, polis ve güvenlikle birlikte taksi peronlarına yönelik denetimler yapılarak, buradaki işleyiş düzene sokuldu.
• Dilenciler ve çevreye rahatsızlık veren şahıslarla ilgili çalışmalar yapıldı.    
• Seyyar satıcılar ve kaçak büfeler tespit edilerek idari işlemlere tabii tutuldu.
• Peron önlerinde bekleme yapan taksilere cezai işlem uygulandı.
• Çok sayıda polis, zabıta ve güvenlikle düzenli asayiş uygulaması ve rutin kontroller yapıldı ve uygulamalar devam ediyor.
 
Copyright © 2008 TasimaDunyasi.com web sitesi tüm hakları saklıdır.
Web sitemizden alınan görseller telif içermektedir. Kaynak gösterilmeden alınan resimler ve yazılar için yasal uygulama yapılacaktır.