Sosyal Medya
Başlıksız Belge
OTOKAR Araçları Yeni Spectra İle Gücüne Güç Katıyor
OTOKAR Araçları Yeni  Spectra İle Gücüne Güç Katıyor

Opet Fuchs - Otokar işbirliği ile üretimine başlanan Otokar Spectra orijinal yağlarının tanıtım toplasında konuşan Otokar Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Alptekin, “Öncelikli amacımız araçlarımızın performansını artırarak, daha uzun bakım periyodu sağlamak” dedi.

Otokar ile Opet Fuchs’un ilk dolum tedariğindeki işbirliğinin devamı olarak hayata geçirilen Otokar Spectra orijinal yağları, Otokar’ın yetkili servislerinde ve yedek parça bayilerinde müşteriyle buluşmaya başladı. 
Otokar Spectra orjinal motor yağlarının 25 Aralık Salı günü Rahmi Koç Müzesi’nde yapılan tanıtım toplantısında konuşan Otokar Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Alptekin, şanzıman yağları ve antifirizlerle Otokar kullanıcılarının, araçlarından maksimum performansı ve motor verimliliğini elde edeceğini aktardı.
 
Ali Rıza Alptekin: “En zorlu koşullarda test edildi”
Otokar Spectra güvencesi ile en yüksek güç için en düşük motor iç sürtünmesi, daha uzun yağ değişim aralığı, daha temiz ekipman, daha uzun araç ve ekipman ömrü, çevreye uyumlu, yüksek performanslı ve daha düşük araç bakım maliyeti sağladığını ifade eden Alptekin, “İlk olarak, 12 metre şehir içi ulaşımda kullanılan Kent LF otobüslerinde test edilen Otokar Spectra DEO LD DTZ 10W-40 motor yağı, İstanbul trafiğinin yoğun olduğu ve sürekli dur-kalk trafik güzergâhında, dik rampa iniş ve çıkışlarda binlerce kilometre denendi. Belli aralıklarla Opet Fuchs mühendisleri tarafından alınan yağ numuneleriyle şirketin TÜRKAK 17025 akreditasyon belgesine sahip madeni yağ laboratuvarında incelenen Otokar Spectra DEO LD DTZ 10W-40, motor üreticisinden tam not alarak yağ değişim aralığının 20 bin km’den 40 bin km’ye çıkarılabilmesi için onaylandı. 40 bin km’lik bakım periyoduyla birlikte, KENT LF şehir içi otobüsü, kullanıcılarına daha az bakım maliyeti, daha fazla performans ve daha uzun motor ömrü sunmuş oldu” diye konuştu.
 
Otokar araçlarının performansı artacak
Otokar’ın önceliklerinden birinin ürünlerinin sağladığı memnuniyeti artırmak ve müşterilerine fayda yaratmak olduğunu belirten Alptekin şunları ekledi: “Otokar Spectra ile otomotiv sektöründe araç bakımındaki en önemli kalemlerden biri olan motor yağı, transmisyon ve aks yağı, antifiriz gibi ürünlerde kullanıcılarımıza ek bir fayda sağlamayı hedefledik. Öncelikle, araçlarımızda kullanılacak madeni yağ standartlarını belirleyerek, araçlarımızın performansını artırmayı amaçladık. Bu ihtiyacı karşılamak üzere; sektöründeki öncülüğü, deneyimi ve uluslararası bilgi birikimi ile ön plana çıkan Opet Fuchs ile birlikte çalışmaya karar verdik. Bu işbirliği çatısı altında ortaya çıkan madeni yağ ürünleri Otokar Spectra markası altında toplandı. Spectra markasının kök anlamı çeşitlilikten geliyor. Hem ticari hem askeri araçlarımızda güvenle kullanılabilecek olup tavsiye ettiğimiz orijinal madeni yağ markasıdır. Otokar Spectra ile kullanıcılarımız en yüksek kalite yağları kullanırken, araçlarından en üst performansı elde edecek ve optimum koruma sağlayacaklar.”
 
Murat Seyhan: “Odak noktamız yenilikçilik”
Otokar için toplamda 9 Motor yağı, 11 dişli yağı ve 2 antifiriz geliştirdiklerini belirten Opet Fuchs Genel Müdürü Murat Seyhan ise “Yenilikçilik, bizim için vazgeçilmez stratejik bir odak noktasıdır. Bu nedenle yenilikçi iş modelleri için entegrasyonların yanı sıra OEM’lerle işbirliklerimizi artırmaya ve geliştirmeye devam ediyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına kulak verme ve değişen beklentilerini anlamaya dayalı ürün geliştirme amacımızda olumlu sonuçlar alıyoruz. ‘Müşteriye özel ürün’ geliştirme anlayışımızla, onların ihtiyaçlarını tam olarak karşılayan özel ürünler geliştiriyoruz. Otokar markası için geliştirdiğimiz Otokar Spectra orijinal yağları ile artık Otokar araç kullanıcıları, daha uzun motor ömrü, daha yüksek performans elde edecek” diye konuştu.
 
Basri Akgül: “Her adımda kaliteyi düşünüyoruz”
Otokar Spectra’nın yapılan testlerle beraber araçlar için önemli faydalar sağlayacağını belirten Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül ise, “Otokar markası attığı her adımda kaliteyi ön planda tutuyor. Yeni Spectra da bu kalite anlayışı göz önünde bulunarak üretildi. Araçlarımızdan daha fazla verim almak kullanıcılarımız için de büyük bir öneme sahip” dedi.
Copyright © 2008 TasimaDunyasi.com web sitesi tüm hakları saklıdır.
Web sitemizden alınan görseller telif içermektedir. Kaynak gösterilmeden alınan resimler ve yazılar için yasal uygulama yapılacaktır.