Sosyal Medya
Başlıksız Belge
IPRU Ve AULT, İş Birliği İçin Bir Arada
IPRU Ve AULT, İş Birliği İçin Bir Arada

Türkiye'nin kuruluşuna önderlik ettiği ilk uluslararası meslek örgütü olan Uluslararası Yolcu Taşımacıları Birliği (IPRU), Arap Karayolu Taşımacılığı Birliği (AULT) ile taşımacılıkta ortak hedeflerle ilerleme amacıyla bir araya geldi. Görüşmede alınan karara göre, üyelerin birliğini sağlamak üzere yakın zamanda bir konferans yapılacak.

IPRU adına İcra Kurulu Başkanı Prof. Dr. Aziz Akgül, Genel Sekreter Mevlüt İlgin, Uluslararası İlişkiler Direktörü Volkan Memişoğlu ile AULT Genel Sekreteri Mahmoud Abdullah, 6 Şubat Çarşamba günü Ortaköy Radison Blu Bhosporus Otel’de bir araya geldi. IPRU ve AULT işbirliği için atılması gereken adımların konuşulduğu toplantıda Mahmoud Abdullah, AULT’a dair kısa bir bilgilendirme yaptı. 
 
Amaç üyelerin birliğini sağlamak
AULT’un 15 ülkeden 100’ün üzerinde üyesi olduğunu aktaran Abdullah, amaçlarının ve çalışma şekillerinin IPRU’ya çok yakın olduğunu belirtti. Üye ülkeler arasındaki dostluk ilişkilerini güçlendirirken üyelerini desteklemek için birçok ekonomik iş birliğine de imza attıklarını söyleyen Abdullah, IPRU ve AULT üyelerini bir araya getirmek istediğini vurguladı. 
 
“Teknoloji, taşımacılığın her alanına ulaşmalı”
Abdullah’ın talebini destekleyen IPRU İcra Kurulu Başkanı Prof. Dr. Aziz Akgül ise, Türkiye’de 1 Kasım 2018’de uygulamaya konulan U-ETDS sistemine dair bilgilendirme yaparak, güvenlik ve veri paylaşımı konusunda da çalışmaları olduğunu aktardı. Modern teknolojiyi taşımacılığın her alanında yaygınlaştırmak gerektiğine dikkat çeken Başkan Akgül, bu konuda yürütülen mevcut çalışmalara da değindi.
 
İki birliğin üyelerini bir araya getirmek için bir konferans yapılması kararının alındığı toplantıda, AULT Genel Sekreteri Mahmoud Abdullah, birçok Arap ülkesinde devam eden iç savaşlar sebebiyle ekonomik sıkıntılar yaşadıklarını hatırlattı. Bu sıkıntılara karşı üye ülkelerin dayanışma ruhu içinde hareket ettiğini vurgulayan Abdullah, IPRU’yu kendi üyelerine tanıtacaklarını ve destekleyeceklerini de sözlerine ekledi. 
Copyright © 2008 TasimaDunyasi.com web sitesi tüm hakları saklıdır.
Web sitemizden alınan görseller telif içermektedir. Kaynak gösterilmeden alınan resimler ve yazılar için yasal uygulama yapılacaktır.