Sosyal Medya
Başlıksız Belge
TOFED 'Zeytin Dalı' Harekatı Destek Açıklaması
TOFED 'Zeytin Dalı' Harekatı Destek Açıklaması

Karayolu Yolcu Taşıma Sektörü olarak, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından, hudut güvenliği ve bölgede istikrarı sağlamak amacıyla, Suriye'nin Afrin bölgesinde “PKK/KCK/PYD – YPG ve DEAŞ'a mensup terör unsurlarını etkisiz hale getirmek, dost ve kardeş bölge halkını, baskı ve zulümden kurtarmak üzere başlatılan 'Zeytin Dalı Harekatı'nın meşruiyetine inanıyor ve harekatı destekliyoruz.

Uluslararası hukuki haklarımıza dayanılarak icra edilen ‘Zeytin Dalı Harekatı’nın, ülkemizin sınır

güvenliğini sağlamak suretiyle, hem Suriye’de istikrara katkı sunarak ülkemize gelen göçü önlemek,  hem de bölge ülkelerinin barış ve huzuruna tehdit oluşturan terör koridorunu ortadan kaldırmak için yapıldığını görüyoruz. Bu harekat ile birlikte, Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi ülkemizde misafir olan Suriyeli mültecilerin yurtlarına kavuşma imkanı da doğacaktır.

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu olarak, masum insanları hedef alan ve Türkiye’nin güvenliğine açık tehdit oluşturan terör örgütleri ile destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vererek,

haklı mücadelesini sürdüren Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, devletimizin ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın yanında olduğumuzu içtenlikle belirtiyoruz.

Karayolu Yolcu Taşıma Sektörü, ülkemizin birliğini, bütünlüğünü ve huzurunu bozma niyetinde olanların karşısındadır. Ülkemizin huzur ve güvenliği için savaşan kahraman ordumuzun muzaffer olması dileğiyle, Mehmetçiğimizin Allah yar ve yardımcısı olsun.

 

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu 

Genel Başkanı

Av. Birol ÖZCAN

Copyright © 2008 TasimaDunyasi.com web sitesi tüm hakları saklıdır.
Web sitemizden alınan görseller telif içermektedir. Kaynak gösterilmeden alınan resimler ve yazılar için yasal uygulama yapılacaktır.