Sosyal Medya
Başlıksız Belge
Ali Çıkkan Yeniden IPRU'da
Ali Çıkkan Yeniden IPRU'da

Dört yıllık aranın ardından yeniden IPRU'ya dönen Ali Çıkkan, İcra Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürütmeye başladı. Çeşitli sebeplerle görevine verdiği aranın ardından yeniden IPRU'da olmanın mutluluğunu yaşadığını söyleyen Çıkkan, “Tekrar burada olmak çok güzel. Çalışmaya, kaldığım yerden devam edeceğim. Arkadaşlarımızla birlikte sektöre hak ettiği emeği vermeyi sürdüreceğiz” dedi.

IPRU’nun (Uluslararası Karayolu Yolcu Taşımacıları Birliği) kuruluş çalışmaları TOFED ile birlikte yürüttüklerini hatırlatan IPRU İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Çıkkan, “2010’daki TOFED Olağan Genel Kurulu’nda bir önerge verdik ve kuruluşu genel kurul kararı haline getirdik. Dönemin Ulaştırma Bakanı Sayın Binali Yıldırım ve UBAK Müsteşar Yardımcısı Sayın Talat Aydın’a da danışarak, desteklerini aldık. 29 Ekim 2013’de kuruluş deklarasyonumuzu yayımladık. 2014 Aralık sonunda ise Bakanlar Kurulu kararıyla IPRU’yu kurduk” diye konuştu.

Çıkkan, IPRU’nun yolcu taşımacılığı sektörü bazında, dünya genelinde ihtiyaç duyulan ve ekonomik ve teknik iş birliğini geliştiren bir yapı olması için çalışmaya kaldıkları yerden devam edeceklerini kaydetti. 

Copyright © 2008 TasimaDunyasi.com web sitesi tüm hakları saklıdır.
Web sitemizden alınan görseller telif içermektedir. Kaynak gösterilmeden alınan resimler ve yazılar için yasal uygulama yapılacaktır.