İstanbul Otogarı Yönetimi: Hukuk Mücadelemiz Devam Ediyor

İstanbul Otogarı Yönetimi: Hukuk Mücadelemiz Devam Ediyor


11 Temmuz tarihli İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde alınan karar ile Büyük İstanbul Otogarı bünyesinde bulunan otopark işletmesinin İSPARK'a devredilmesine ve otopark dışında kalan kısımların işletmesinin yeniden ihale edilmesi için dosyanın ilgili Müdürlüğe iadesine karar verildi. Otogar yönetimi kararın ardından yaptığı açıklamada, hukuk mücadelelerinin devam ettiğini aktardı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: Kamuoyunun Dikkatine,

11.07.2019 tarihli İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde, Büyük İstanbul Otogarı bünyesinde bulunan sadece otopark işletmesinin ilk bir saati ücretsiz olmak koşulu ile İSPARK İstanbul Otopark İşletmeleri Ticaret A.Ş.’ye devredilmesine ve otopark dışında kalan kısımların işletmesinin yeniden ihale edilmesi için dosyanın ilgili Müdürlüğe iadesine karar verilmiştir. 
 
Demokratik hukuk devletinin gerekleri doğrultusunda, ülkemizin ilk Yap-İşlet-Devret projelerinden biri olan bu dev tesisi bin bir güçlükle halkımıza kazandıran sektör olarak, verilen karara sonsuz saygı duymaktayız. Ancak, aynı ilkenin gereği ile konu hakkında hukuk mücadelemizin adli yargıda devam ettiğini de önemle belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, meclis iradesine duyduğumuz saygıya karşılık, tarafımızca verilen hukuk mücadelesine de tartışmasız saygı duyulmasını bekliyoruz. Sektör olarak hak, hukuk ve adalet kavramlarını benimseyen vizyon ve misyonumuzdan ödün vermeden, süreci yakından takip etmek sureti ile idareden kaynaklı yıllardan beri süregelen mağduriyetlerimiz karşısında yargı önünde hak aramaya devam edeceğimizi kamuoyu bilgilerine sunarız.
 
Saygılarımızla...
 
Avrasya Terminal İşletmeleri A.Ş. Uluslararası Anadolu ve Trakya Otobüsçüler Derneği