Sosyal Medya
Başlıksız Belge
Otokar Zırhlı Araç İhraç Ediyor
Otokar Zırhlı Araç İhraç Ediyor

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yönelik 4×4, 6×6, 8×8 taktik tekerlekli ve paletli zırhlı araçlar ile kule sistemleri üreten Otokar, Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) 661 milyon dolar değerinde zırhlı araç satmaya hazırlanıyor.

BAE’nin 8×8 zırhlı araç ihtiyacı doğrultusunda 2017 yılında yerel ortaklıkla kurulan Al Jasoor ve BAE Silahlı Kuvvetleri ile 661 milyon dolar tutarında anlaşma imzaladıklarını açıklayan Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, “Bu sözleşme, Türkiye savunma sanayiinin tek kalemde imzalanan en büyük anlaşması oldu. Al Jasoor şirketi aracılığıyla anlaşma için gerekli hazırlıkları tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.

Anlaşma tamamlandığında yaklaşık 700 adede ulaşacak BAE’nin 8×8 zırhlı araç ihtiyacını karşılayacaklarına dikkat çeken Görgüç, ayrıca anlaşma ile ihracat çalışmalarını teknoloji transferiyle genişlettiklerini vurguladı. Bugün itibarıyla beş kıtada, 30 ülkeye ihracat yaptıklarını bildiren Görgüç, Körfez ülkeleri ile Kuzey Afrika’nın da hedef pazarları arasında bulunduğunu aktardı. 2017 yılında ciroyu yüzde 9 artışla yaklaşık 1.7 milyar liraya çıkardıklarını ve net dönem kârının 99.4 milyon liraya ulaştığını kaydeden Görgüç, ihracatın ise 149 milyon doları bulduğunu kaydetti.

Copyright © 2008 TasimaDunyasi.com web sitesi tüm hakları saklıdır.
Web sitemizden alınan görseller telif içermektedir. Kaynak gösterilmeden alınan resimler ve yazılar için yasal uygulama yapılacaktır.