Sosyal Medya
Başlıksız Belge
Beştepe Talebi Ankara'ya Ulaştı
Beştepe Talebi Ankara'ya Ulaştı

TOFED Yöneticileri, Mayıs ayı içerisinde yapılacak 7'inci Olağan Genel Kurulu'nu, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirme talebini Ankara'da yetkililere iletti.

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Genel Başkanı Birol Özcan, Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özcan ve Ankara Otobüs İşletmecileri ve Acenteleri Derneği Başkanı Mustafa Özbakır; 20 Mart Salı günü Ankara’da, Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Şaban Atlas, Karayolu Düzenleme Genel Müdürü Saim İlçioğlu, Karayolu Düzenleme Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Gürses ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ile görüştü. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır da görüşmede hazır bulundu.

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED), Mayıs ayı içerisinde yapılması planlanan 7’inci Olağan Genel Kurulu’nu, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirme talebini Ankara’da yetkililere iletti. AK Parti Genel Merkezi’ni ziyaret eden heyet, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık’a, konu ile ilgili bilgi vererek, kongre taleplerinin Cumhurbaşkanına iletilmesini istedi.

Öncelikle Ulaştırma Bakanlığı’nı ziyaret eden TOFED Heyeti, Korsan taşımacılık sorunu ve 8 Ocak tarihinde resmi gazetede yayımlanan Karayolu Yolcu Taşıma Yönetmeliği’nin değerlendirildiği toplantıda, yönetmelikte sektörün lehine olacak şekilde yeniden düzenleme yapılması gerektiğini belirtti. Ayrıca, Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’dan randevu alarak görüşmek istediklerini belirten TOFED Genel Başkanı Birol Özcan, AK Parti Genel Merkezi’ndeki görüşmede ise Mayıs ayında yapılması planlanan TOFED 7’inci Olağan Kongre’sini, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapmak istediklerinin altını çizdi.

Öte yandan Karayolu Düzenleme Genel Müdürü Saim İlçioğlu’nun aracılığı ile Göç İdaresi Daire Başkanı Salih Bıçak makamında ziyaret edilerek mülteci yolcuların taşınması ile ilgili yaşanan sorunlar aktarıldı. Buna göre Türkiye Otobüsçüler Federasyonu’nun öncülüğünde, Doğu ve Güneydoğu bölge otobüs firma sahipleri ile birlikte, ilerleyen zamanlarda İçişleri Bakanlığı ile konuya ilişkin görüşme sağlanmasına karar verildi.

Yetkililer tarafından destek mesajları ile karşılanan TOFED Heyeti, görüşmelerin dostane şekilde geçtiğini belirterek, gösterilen misafirperverlikten dolayı teşekkürlerini iletti.

 

Copyright © 2008 TasimaDunyasi.com web sitesi tüm hakları saklıdır.
Web sitemizden alınan görseller telif içermektedir. Kaynak gösterilmeden alınan resimler ve yazılar için yasal uygulama yapılacaktır.