Sosyal Medya
Başlıksız Belge
Prelli Prometeon Tasarruf Vadediyor
 Prelli Prometeon Tasarruf Vadediyor

Pirelli marka ticari lastiklerinin üreticisi Prometeon Türkiye, 2017 yılını değerlendirmek ve 2018 yılı hedeflerini paylaşmak üzere düzenlediği toplantıda filolara yönelik geliştirdiği ProTruck hizmetlerini tanıttı.Toplantının açılış konuşmasında, Prometeon Türkiye, Orta Doğu, Afrika, Rusya, Orta Asya ve Kafkaslar CEO’su Alp Günvaran, Prometeon Lastik Grubu (Prometeon Tyre Group) ve Türkiye’nin grup içerisindeki konumu hakkında bilgiler verdi. Günvaran, 160 ülkede 7 bin 300 çalışanı ve yaklaşık 1,2 milyar Euro cirosu bulunan Prometeon’un dünyanın endüstriyel ve ticari lastik odaklı tek şirketi olması ile diğer lastik üreticilerinden ayrıştığına ve bu konuda uzmanlaştığına değindi.

Prometeon Türkiye’nin pazar payı ve büyüme rakamlarının altını çizen Alp Günvaran, “Prometeon Türkiye, Prometeon dünyası içinde bir yönetim, üretim ve yetenek merkezi. Dünyadaki 4 ana bölgeden birinin yönetim üssü olarak bugün 75 ülkenin, 2 fabrikanın ve 3 bin 250 çalışanın sorumluluğunu üstleniyoruz. Öte yandan Prometeon’un dünyadaki 4 üretim tesisinden biri de Türkiye’de yer alıyor. Kocaeli’deki fabrikamız, 1960’ta kurulan ilk lastik fabrikası olması, Türkiye’deki ilk lastiği üretmesi ve sektörünün ilk Ar-Ge sertifikasına sahip olması gibi pek çok ilkle faaliyetlerini sürdürüyor. 800 bin adetlik yıllık üretim kapasitemizle ve 2000 çalışanımızla, ihracat gücümüzle ekonomiye ve istihdama sunduğumuz katkıdan gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu. 

 

2017’de pazarın üzerinde büyüdüklerine değinen Günvaran “2017 sonunda yüzde 21’i aşan pazar payına ulaştık. Bu büyümede ürün ve hizmet yaklaşımımız büyük öneme sahip. Diğer yandan Türkiye ekonomisinin lokomotifi inşaat sektöründe en çok tercih edilen Pirelli marka ticari lastikler oldu” dedi.

 

“Ticari araç başına 3 bin TL’lik tasarruf”

ProTruck çatısı altında sunulan hizmetlerle sağlanan tasarruf hakkında da bilgi veren Alp Günvaran “TÜİK verilerine göre Türkiye’deki ticari araç parkının büyüklüğü 1 milyon adet. Tüm bu araçlar ProTruck hizmetlerinden faydalansalar sadece yakıttan 1,36 milyar TL’lik tasarruf sağlanabilir. Ayrıca lastik bakım, kaplama ve ürün etiket tasarrufları ile bu rakam yaklaşık 3 Milyar TL’ye ulaşabilir. Yapılacak bu tasarruf hem Türkiye ekonomisine hem de filolaların maliyetlerine önemli katkı sağlar. Prometeon Türkiye olarak Pirelli marka ticari lastiklerimiz ve ProTruck hizmetlerimizle ticari araç başına yıllık 3 bin TL’lik tasarruf vadediyoruz” dedi.

 

Bir Numaralı Maliyet Yakıt, İki Numara Lastik

Toplantıda ProTruck hizmetlerinin detaylarını aktaran Prometeon Türkiye, Rusya, Orta Asya ve Kafkaslar Ticaret Direktörü Gökçe Şenocak, ProTruck hizmetlerini tasarlarken lastiğin yaşam döngüsündeki maliyet yaratan önemli alanlara odaklandıklarını belirterek şunları kaydetti: “Filoların maliyetlerine baktığımızda ilk sırada yakıtın, ikinci sırada lastiğin yer aldığını biliyoruz. Prometeon Türkiye olarak müşterilerimize lastiği aldıkları andan itibaren tasarruf sağlıyoruz. ProTruck hizmetlerimizi tasarlarken de ürünün bakım anından yenilenen ömrüne, sürüşten hurdaya çıkmasına kadar lastiğin yaşam döngüsünde maliyet oluşturan tüm anlara ve lastiğin yakıta olan etkisini nasıl minimize edeceğimize odaklandık”.

2017’de pek çok filo yöneticisi ve sürücüyle görüşerek 150 bin lastiğe dokunduklarını kaydeden Şenocak “Etiket değerlerine ve kaplamaya çok önem veriyoruz ve bu alanda oldukça iyi bir pozisyona sahibiz. Bunun yanı sıra hava basıncının lastiğin ömrüne ve yakıt tasarrufuna olan büyük etkisinin farkında olarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor ve otomatik hava ölçüm-tamamlama hizmeti sunuyoruz. 13 “FleetMobile” mobil bakım servisimizle 2017 yılında 150 bin kilometre yol yaptık ve 40 şehirde 150 bin lastiğin bakımını gerçekleştirdik. Kurduğumuz dijital filo yönetim sistemi ile müşterilerimizin filolarındaki her bir aracın her bir lastiğini yönetebilmesini sağlıyoruz” dedi.

 

Tasarruf vaadi

Performans karşılaştırma endeksine ve AB lastik etiketlerine göre Pirelli ticari lastiklerin, kullanıcılarına ürünün araca montajından itibaren tasarruf sağlamaya başladığı belirtildi. Öte yandan lastiğe çoklu ömür kazandıran kaplama markası Novateck yüzde 40 fiyatına yeni lastik performansı sunduğu da gelen bilgiler arasında. Prometeon, ProTruck kapsamındaki ProCorner hizmeti ile benzin istasyonlarında, kamyon kooperatiflerinde ve filoların kendi garajlarında sadece 3 dakikada lastiğin hava basıncını ölçüp otomatik olarak tamamlamayı vadediyor.

 

Hem mobil hem de yerinde servis

FleetMobile’in mobil bakım servisi sektörde en hızlı büyüyen mobil servis ağı olarak 2017’de 13 aracıyla 150 bin kilometre yol yaparak 40 şehirde 150 bin lastiğe dokunduğu ve gezici bir araç içinde, müşterinin lokasyonuna periyodik ziyaretler gerçekleştirerek lastik inceleme, hurdalık analizi, raporlama ve lastik bakımı hizmetlerini sunduğu söylendi. Fleet Mobile, hem ölçüm hem de hava basıncına ilişkin tamamlamayı aynı anda yapması itibarıyla sektörde bir ilk olduğunu iddia etti.  Lastiğin takibini araç ve araçtaki her bir lastik bazında yapmaya imkan sunduğu söylenen FleetManagement sistemi sayesinde filolar ve kullanıcılar sürüş verimliliğinin analizini yapabiliyorlar. Dijital sistemler sayesinde lastiğin mobilden yönetilebilmesi ve çok detaylı anlık raporlar sunması ise sistemin en önemli özelliği olarak aktarıldı.

Copyright © 2008 TasimaDunyasi.com web sitesi tüm hakları saklıdır.
Web sitemizden alınan görseller telif içermektedir. Kaynak gösterilmeden alınan resimler ve yazılar için yasal uygulama yapılacaktır.