Sosyal Medya
Başlıksız Belge
Kadın Şoförler Her Yerde
Kadın Şoförler Her Yerde

Kadın şoförlerin sektörde giderek artmasıyla her an yeni haberler karşımıza çıkıyor ve kadınlar, “bu sektörde biz de varız!” diyorlar.

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'nde çalışan Merdiye Atasoy, yaklaşık 25 yıldır otobüs, kamyon, minibüs ve otomobil gibi ağır vasıtaları kullanıyor. Aksoy, dört elle sarıldığı direksiyonuyla evinin geçimini sağlıyor.

“Ehliyetimi 19 yaşında aldım”

Ehliyetini 19 yaşında aldığını ve işini çok sevdiğini belirten Atasoy, şunları söyledi: "Verilen her aracı kullanıyorum, verilen görevi yerine getiriyorum. İşimi severek yapıyorum burada olmaktan mutluyum. Sorunsuzca çalışıyorum. Ehliyetimi 1995 yılında aldım. Önce kendi şirketimizle kendi arabalarımız vardı evliydim o zaman, onlarda çalıştım. Araç kullanmayı seviyorum yani bir nevi öncü olmak derlerse ben bunu yapmaya çalışıyorum ama pek başarılı olduğum söylenemez. Kadın şoför çok nadir görülüyor. Neden düşünmüyorlar gerçekten bu konuda üzülüyorum. Düşünmelerini istiyorum aslında yapılamayacak bir şey değil."

"Emekli olana kadar da yapmayı düşünüyorum"

En çok otobüs kullanmaktan hoşlandığını söyleyen Atasoy, "Kamyon, otobüs yani ehliyetimin yettiği bütün araçları kullanıyorum. Hiç sıkıntı yaşamıyorum. En çok zevk aldığım kullanmayı sevdiğim otobüs. Herkes imrenerek bakıyordu, destek oluyorlardı” dedi. Hiç kötü bir şey ile karşılaşmadığını belirten Atasoy sözlerine şöyle devam etti:  “O yüzden de bu beni daha çok hırslandırdı. Yani ben bunu yapmalıyım bırakmamalıyım. Hiçbir zaman da bırakmayı düşünmedim, emekli olana kadar yapmayı düşünüyorum"

"Onu duyunca çok mutlu olmuştum"

Vatandaşlar tarafından çok sevildiğini aktaran Atasoy, Edirne’de de bir kadın şoförün olduğunu duyduğunda çok mutlu olduğunu ve kendisiyle tanışmak istediğini vurgularken “Dün mesela ambulans şoförü gördüm kadın, inanılmaz gurur duydum. Yani olması gerekir artık. Kadınların kendilerini aşması gerekir. Erkeklerin de biraz sabırlı çalışmaları gerekir" diye de ekledi.

 

 

Kadın Kamyon, otobüs şoförü

Copyright © 2008 TasimaDunyasi.com web sitesi tüm hakları saklıdır.
Web sitemizden alınan görseller telif içermektedir. Kaynak gösterilmeden alınan resimler ve yazılar için yasal uygulama yapılacaktır.