Sosyal Medya
Başlıksız Belge
14 Haftada 14 Okul
14 Haftada 14 Okul

Gaziantep Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından başlatılan “Kariyer Sohbetleri: 14 Haftada 14 Okul” çalışması çerçevesinde, lise çağındaki gençlerin üniversiteye teşvik edilmesi amacıyla, farklı bölümlerde öğrenim gören üniversite öğrencileri kendi tecrübelerini paylaştıkları buluşmalar gerçekleştiriyor.

    Her hafta Salı günü bir lisede gençlerle buluşan Meclis üyeleri “Kariyer Sohbetleri: 14 Haftada 14 Okul ” etkinliğinin amacı Üniversite hayatında ki öğrencilerin yaşadığı kişisel deneyimleri direk anlatarak, gençleri üniversite öğrenimine teşvik etmektir.

    Soru-cevap şeklinde devam eden “Kariyer Sohbetleri: 14 Haftada 14 Okul ” final bölümünde öğrencilerin üniversite hayatı, ders çalışma sistemleri ve bölüm tercihleri ile ilgili soruları cevaplandırıldı. Öğrenciler; Sınava 3 ay kaldı henüz derslere konsantre olamadım, geç mi kaldım? Şiir kitabı yazmak istiyorum ve aynı zamanda hukuk okumak istiyorum hangisine yönelmemi tavsiye edersiniz? gibi sorularına cevap aradılar.

    Meclis olarak hedeflenen şu ki gençlerimizi, üniversiteye teşvikte bu etkinlik yepyeni bir hamle teşkil etsin. Bizlere yeni bir farkındalık ve bilinç yaratsın. “Haydi Gençler, Üniversiteye!” sloganıyla düzenlenen  “Kariyer Sohbetleri: 14 Haftada 14 Okul” etkinliğimiz 20 Şubat 2018 tarihinde başlayan 29 Mayıs’a kadar devam edecek.

Copyright © 2008 TasimaDunyasi.com web sitesi tüm hakları saklıdır.
Web sitemizden alınan görseller telif içermektedir. Kaynak gösterilmeden alınan resimler ve yazılar için yasal uygulama yapılacaktır.