Sosyal Medya
Başlıksız Belge
Sivas'ta Ulaşım Karsan'la Yenileniyor
Sivas'ta Ulaşım Karsan'la Yenileniyor

Sivas Belediyesi'nin dönüşüm kararı sonrasında Karsan ile yaptığı anlaşma gereği 70 adet Atak otobüsün ilk partisi şehre geldi.

Sivas’ta minibüs ve dolmuşlarla sağlıksız ve konforsuz yapılan ulaşım hizmetine neşter vurarak özel halk otobüsü sistemine geçen Sivas Belediyesi aylar önce hem toplama merkezini üniversiteye taşımış, hem de hastaneler ve üniversiteye tek bilet dönemi başlatmıştı. Sivas Belediyesi, şimdi de daha önce anlaşmaya varılan Karsan Atak otobüsleri ile kent içi toplu taşıma araçlarını yenileyip ulaşım hizmetinin daha sağlıklı, güvenli ve konforlu hale gelmesini sağlıyor.

Sivas Belediyesi, hak sahiplerinin anlaşmaya vardığı Karsan Atak otobüslerinin ilk partisinin şehre gelmesi sonrasında yaptığı açıklamada, Ataklar’ın 2 hafta sonra hizmete başlayacağını, alçak tabanlı ve engelli dostu olduğunu belirtti. Ayrıca, her otobüste yer alan rampa sistemi sayesinde engelliler, kendileri için ayrılan yerlerde kolaylıkla hizmet alabilecekler. “Artık kararınızı verin” Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın’ın bir süre önce Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde otobüs sahipleri ile son kez bir araya gelerek, “Artık kararınızı verin” demişti. Bu buluşmanın ardından firmalar ile yapılan görüşmelerin yansıması olumlu sonuçlandı. İlk partinin gelmesinin ardından yapılan açıklamada: “Otobüslerin tamamı 84 ay vadeli hak sahiplerine teslim edilecek. Aylık ödemeleri 6 bin TL’yi bulan Karsan üretimi Atak otobüsleri, hak sahiplerine faizi ile birlikte 411 bin TL’ye mal olacak” denildi.

Copyright © 2008 TasimaDunyasi.com web sitesi tüm hakları saklıdır.
Web sitemizden alınan görseller telif içermektedir. Kaynak gösterilmeden alınan resimler ve yazılar için yasal uygulama yapılacaktır.