Sosyal Medya
Başlıksız Belge
TOSEV' in Geleneksel Gecesi

Türkiye Otobüsçüler Sosyal Dayanışma ve Eğitim Vakfı (TOSEV) artık, Türkiye Otobüsçülerinin geleneksel hale getireceği, otobüsçüler dayanışma gecesi bu yıl 30 Haziran 2018’de ilk gecesinde buluşacak. Ve her yıl haziran ayının son cumartesi günü bu buluşma geleneksel olarak devam edecek. 2013-2014 öğretim döneminde başlayan beş yıldır devam eden ihtiyaç sahibi meslektaşlarımızın çocuklarına burs veriyoruz.

 TOSEV olarak gayemiz ve hedefimiz daha fazla öğrenciye burs verebilmek. Beş sene zarfında şükürler olsun, elimizden geldiğince, imkanlarımızı zorlayarak bir çok öğrenciye burs verip bu günlere gelebildik. 

 

 Firma sahiplerimiz, işletmecilerimiz, otobüsçülerimiz bonkördür, mesleğimizin geleneğinde de bu yatar. Son yıllarda zor günler yaşayan camiamız gene de ellerinden geldiğince TOSEV’e destek oldular. Üretici firmalar, yan sanayicilerden de zaman zaman destekler gördük. Geleneksel gecemizi de bu şartları göze alarak yapmaya karar verdik.

 

 Hem yılda bir kez sezona merhaba derken bir araya gelip dostlarla dertleşmek, sohbet etmek, güzel bir gece geçirip TOSEV’e de katkıda bulunarak huzur bulmuş olacağız. 

 

 Şu bir gerçek ki bu bir hayır işidir çok büyük paralar değil, ufak paralarla her meslektaşımızın bir çocuk okutabilmesi mümkündür. Sevabı çok bir yardım işidir. Hepimiz yılda en az bin lira verme gücüne sahibiz, o para da ortalama bir öğrencinin bursu olur. Yani sizin okuttuğunuz bir öğrencinin hayır duasını almak da dünyanın karıdır.

 

 Bu gece hem dertleşeceğiz, hem sıkıntı, dertlerimizi paylaşıp, beraberce çözüm üreteceğiz hem de gerçekten ihtiyaç sahibi olan meslektaşlarımızın başarılı öğrencilerinin okumasına destek olacağız. Bu öğrencilerin de yarınlarda torunlarımızın ihtiyaç sahibi çocuklarına yardım edeceklerine canı gönülden inanıyorum.

 

Haydi büyük camiamız yılda bir gece dışarıda yemek yemeği veto ederek o gecenin masrafını çocuklara burs olarak ayırıp bir hayır yapalım. Hep biliyoruz beraberce, bol sohbetli geçen gecenin sonunda neden kavga ederiz, sebebi hesabı ben vereceğim, sen vereceksin diye değil mi?

 

Bir gecelik hesabı şimdi de kavga etmeyip ihtiyaç sahibi arkadaş, dost ve meslektaşlarımızın çocuklarına katkı olması için burs veren TOSEV’e bağış yapmak için kavga edelim. Var mısınız?


TOSEV sizin kavganızı bekliyor. Okuyan çocuklara burs vermek için, sevaba girin.

 

Kalın sağlıcakla.

Copyright © 2008 TasimaDunyasi.com web sitesi tüm hakları saklıdır.
Web sitemizden alınan görseller telif içermektedir. Kaynak gösterilmeden alınan resimler ve yazılar için yasal uygulama yapılacaktır.