Sosyal Medya
Başlıksız Belge
Bahar Geldi Güller Açtı

Bu mevsim, toprağın uyandığı, ağaçların yeşerdiği, güllerin, çiçeklerin açtığı havanın bir başka koktuğu tabiat ananın uyanış mevsimidir. Bu mevsimde hayata bir başka bakarız. İçimiz sevgi yumağıyla kaplanır. Duyguların coştuğu umutların yeşerdiği bir mevsim. Baharda her şey başkadır, gelecek hesaplarının ve kışın yarattığı stresin yağmurlarla sona erdiği bir mevsimdir. Bu ve bunlar gibi birçok olumlu yanı var

Biz de bu mevsimde zorlu geçen kıştan sonra gelecek yaza hazırlık, filolarımızı gözden geçirerek yeni araçların alımını ve kontrollerini hızlandırarak başlar. Akıllı işletmecilerimiz yeni yeni hizmet üretme yarışına girerler. 


Anlayacağınız öyle bir hazırlanırız ki geride yaşadıklarımızı unutur ufuklara doğru yelken açarız.

Bahar her insanda farklı olgular oluşturur kimi bu mevsimde yağmurda ıslanmayı sever kimi aklında gönlünde olmayan sevgiliyi edinmeyi sever kimi delice ve karşılıksız bazen bir nesneyi bazen bir varlığı sever, sever, sever. Biz de sektör mensupları olarak kara sevdamız otobüsü severiz, hiç karşılık beklemeden, hiç sıkılmadan hep severiz, sevmeye devam ederiz. ‘’ OTOBÜS BİR SEVDADIR’’ hep severiz. İyi de sevelim sevdalanalım. Tamam çoğu zaman bu sevgimiz karşılık görmez. Üzüleceğimizi bile bile neden bu çok severiz?


Aşkla sevgiyle dile getirdiğimiz bu sevda ekmeğimiz, aşımız, geleceğimiz, yarınlarımız kısacası her şeyimiz. Neden bu kadar sıkıntıdan sonra karşılıksız sevgiye rağmen kendi düzenimizi kuramıyoruz?


Bu aydan itibaren sokak arasında yatan otobüsler, tatile çıkmış otobüs şirketleri, teknolojik hizmet yarışları( ki bütün yaz tam kapasiteyle çalışsak bile kullandığımız teknoloji masraflarını kapatmaz) 

Ben diyorum ki artık zaman tasarruf zamanıdır. Doluluk oranlarına göre yola çıkalım. Bu kadar zor şartlar altında icra ettiğimiz bu mesleği akılcı ve güzel kullanarak ticaretimizi yapalım. Önce istikrar sonra uzlaşma sağlayalım ki paydaşlarımızla pasta dağılımını doğru yapalım.


O zaman geçen yazımda da dediğim gibi mevsime hazırlıklı girelim önce fiyatlarımızı revize edelim.  Sonra maliyet hesaplarımızı iyi yapalım. Gelecek kışa hazırlıklı olalım. Vazgeçemediğimiz bu sektörde daha fazla ayakta kalmaya çalışalım.

‘’ Unutma ki yarın bugüne dün diyeceksin, tıpkı dün bugün için yarın dediğin gibi.’’


Yarından çekinmenin nedeni şimdiki zamanı inşa etmeyi bilmemektir. O yüzden hep beraber mutlu yarınlara bakalım. Sevdiğimiz her kim her ne olursa onu kazanmak için var gücümüzle akıllı çözümler üreterek baharı coşkuyu iyi kullanalım. Yaza merhaba diyelim. Kalın sağlıcakla…


‘’ Yarın en gerekli şeylerini satmamak için bugün gereksizlerini alma.’’

Copyright © 2008 TasimaDunyasi.com web sitesi tüm hakları saklıdır.
Web sitemizden alınan görseller telif içermektedir. Kaynak gösterilmeden alınan resimler ve yazılar için yasal uygulama yapılacaktır.