Sosyal Medya
Başlıksız Belge
Haziran'ın Getirdikleri
Yaza merhaba, haziran ayının ilk cuması okullar tatil oluyor. Bu demek ki sezon 8 Haziran’dan itibaren başlıyor. Bu yıldan çok ümitliyiz, firmalar araç parklarını düzenliyor ve turlarını yapma hazırlıklarını tamamlamış gibiler. Ama bir gerçek gözden kaçmıyor; piyasada bireysel otobüsçülerin çok çok azaldığı gerçeği. Esasında sezonda irili ufaklı her firmanın bireysel otobüsçü ihtiyacı bariz bir şekilde görülüyor. Sezonu bekleyen veya gözlemleyen bireyselciler var kanaatindeyim onların son günlerde ortaya çıkacaklarını düşünüyorum.
Firma sahibi, işletmeci, araç sahibi, üreticiler, yan sanayiciler, yedek parçacılar, aksesuar ve ekran malzemesi satanlar, şu anda aklıma gelmeyen birçok bileşen sezondan çok ümitli, düşündüklerimiz ve ön gördüklerimiz olursa seviniriz hep beraber. 
 
TOFED Genel Kurulu ve iftar yemeği
9 Haziran 2018 günü Sayın Ulaştırma Bakanımız Ahmet Arslan, Sayın Süleyman Soylu ve bürokrasiden birçok kişinin katılımlarıyla TÜYAP fuarındaki TÜYAP Palas Otel balo salonunda TOFED Genel Kurulu yapılacak ve aynı akşam da geleneksel iftar yemeği düzenlenecektir.
 
Bütün Türkiye’deki firmalar, işletmeciler ve TOFED delegeleri bir araya gelecek, birbirleri ile özlem giderip ortak konuları olan otobüsçülüğün gidişatının nereye gittiği, genel giderlerin kısılmasının gerekli olduğu lüzumsuz rekabetlerin aralarında çözülmesi gerektiği, fiyat tarifelerimizden asla ödün verilmemesinin gerekli olduğu, işlerin azaldığı dönemlerde bir araya gelerek sefer kısıtlaması yapılması gerekliliği gibi genel konuların tartışılacağı bir kongre olmasını umut ediyorum. Netice itibarı ile sezonun başında TOFED’in genel kurulu nedeniyle bir araya gelen Türkiye otobüsçüleri, işletmecileri, üreticiler ve yan sanayiciler de dahil herkes üzerine düşeni yapacak. Huzurlu, mutlu, kazanacağımız bir sezon ümidi ile katılacağımız genel kurulumuzun her zamanki genel kurullar gibi sevgi, saygı çerçevesinde huzurlu geçeceğini ümit ediyor ve buna inanıyoruz.
İyi bir haber de dövizden geldi, dövizin ateşi basbayağı sönmüş gibi görünüyor, inşallah devamı da gelir.
 
TOSEV’in Geleneksel Gecesi
30 Haziran 2018 Cumartesi saat 20:00’da Türkiye Otobüsçüler Sosyal Dayanışma ve Eğitim Vakfı etkinliği TÜYAP Palas Otel Balo salonunda yapılacak. O geceye yine Türkiye’deki tüm firma sahipleri, işletmecileri, otobüsçüleri, bütün üretici firmalar, yan sanayiciler, tedarikçiler ve meslektaşlarımızla beraber olacağız.
Beş senedir ihtiyaç sahibi meslektaşlarımızın üniversitede okuyan öğrencilerine burs veren vakfımız, bundan sonraki yıllarda da geleneksel olarak devam eden bu gecelerde, senede bir kere de olsa bir araya gelerek güzel saatler geçirerek, seneye sağlıkla tekrar buluşmak dileği ile bir araya gelecek.
 
Türk insanı hayırseverdir, bu hayırların içinde en hayırlısı olan ise eğitime katkıdır. Meslektaşlarımız bonkördür bunu biliyoruz ve biz zaten çok büyük paralar da istemiyoruz, ufak paralarla büyük hayırlar yapmak mümkün, en basiti; ayda 100 TL verecek gücü olan bir arkadaşımız, bir öğrencinin bir yıllık burs parasını vermiş olur. Şu anda 200 öğrenciye burs veriyoruz, desteklerinizle bu rakamların en az 500 kişiye ulaşmasını temenni ediyoruz. Şuna da inanıyoruz ki herkes bu konuda duyarlı olacaktır. 
 
Kalın sağlıcakla…

Facebookta paylaş   
Copyright © 2008 TasimaDunyasi.com web sitesi tüm hakları saklıdır.
Web sitemizden alınan görseller telif içermektedir. Kaynak gösterilmeden alınan resimler ve yazılar için yasal uygulama yapılacaktır.