Sosyal Medya
Başlıksız Belge
Genel Kurulun Ardından
TOFED’in 7. Olağan Genel Kurulu, beklentilerin ötesinde bir destekle gerçekleşti. Genel kurulların amacı kan değişimini ve uyumu sağlayarak yeni hedefler belirlemektir. Bu genel kurulda da zatren ana sloganımız “Güçlü TOFED, Güçlü Sektör”dü çünkü biz biliyoruz ki sektör güçlü olursa TOFED güçlü olur, TOFED güçlü olursa sektör güçlü olur. TOFED’in kuruluşundan beri Kurucu Başkan Galip Öztürk şu hedefle yola çıkmıştı; “Gücünü yasadan alan kanunla kurulmuş bir meslek birliği kurmak”. Bu genel kurulda bu konudaki görüşler konuşuldu ve mesafe kat ettik. Bu kongrede ayrıca, TOFED’in çalışmalarına karşı çıkmayan ama içinde yer almayan ulusal düzeyde taşımacılık yapan firmaların TOFED’i desteklediler. Daha önce de söylediğimiz gibi biz Sayın Cumhurbaşkanı’na Beştepe Millet Kültür ve Kongre merkezini önermiştik ve kendisi de kabul etmişti ama erken seçim kararı bu durumu olanaksız kıldı. Sayın Cumhurbaşkanı’nın her gün 2-3 il gezmesi gerektiği için katılım da gösteremeyecekti. Bizim de tüzüğümüzde Mayıs ayı içerisinde kongreyi gerçekleştirme zorunluluğumuz var, en fazla bir kere “çoğunluk sağlanamadı” diyerek erteleme hakkımız vardı. Bu nedenle Haziran’ın ilk haftası yapmak zorundaydık ve bu tarihi de Ulaştırma Bakanı Sayın Ahmet Arslan belirledi. Ulaştırma Bakanlığı’nın bütün birimleri kongremizi destekledi ve katılım gösterdiler. Bu Genel Kurul’un en büyük kazanımı Türkiye’de ulusal düzeyde taşımacılık yapan Kamil Koç, Pamukkale, Metro, Ulusoy, İstanbul Seyahat, Seç, Has gibi Türkiye’deki yolcu taşımacılığının yüzde 50’den fazlasını yapan firmaların TOFED yönetiminde aktif görev almaları oldu. Önümüzde şuan iki büyük hedef var, birincisi; Kanunla kurulmuş meslek birliği olmak, ikincisi; terminal yapımında TOFED’in de içinde bulunduğu zorunlu bir komisyonun oluşturulması. 
 
Kongrenin hemen ardından TOFED’in 49. İftar yemeği yapıldı ve bu yemek genel kuruldan daha fazla katılım gördü çünkü, sektörün dört büyük kuruluşu birlikte organize etti. TOFED 13’üncü yılında ama yemeğimiz 49’uncu yılında çünkü, biliyorsunuz ki bizden önce IPRU yapıyordu ondan da önce Topkapı’da Anadolu Otobüsçüleri Birliği yapıyordu. Bu yıl da TOFED’in ev sahipliğinde UATOD, IPRU, TOSEV ve TOFED’in ortak yemeği oldu. Hem maddi katkıda bulunan üretici firmalarımıza hem de katılım gösteren sektör mensuplarımıza çok teşekkür ederiz. Genel Kurulda seçilen  yeni yönetim kurulu, başkan yardımcılarını da merkez yürütme kurulunu da seçti zaten gazetemiz de yayınlamıştı. Bu sefer Genel Başkanları arasında ciddi bir araştırma neticesinde bir görevlendirme yaptık ve bayramdan sonra ilk işimiz TOFED’in Genel Kurul’da aldığı kararları hayata geçirmek olacaktır.
Son olarak bayram yoğunluğu başladı, yolcularımızdan ricamız otogar firmalarından biletlerini alsınlar firmalarımızın halkımıza en konforlu ulaşım hizmetini vermek için yarışacak. Hepinize hayırlı bayramlar diliyorum hoşçakalın.
Copyright © 2008 TasimaDunyasi.com web sitesi tüm hakları saklıdır.
Web sitemizden alınan görseller telif içermektedir. Kaynak gösterilmeden alınan resimler ve yazılar için yasal uygulama yapılacaktır.