Sosyal Medya
Başlıksız Belge
Sektör ve Teknoloji
Modern dünyada gelişen teknoloji bütün insanlığa olduğu kadar, sektörümüze de birçok kolaylık getirmiştir. Araç içi teknolojik donanımlar sürücülerimize kolaylık sağlarken araçların kaza yapma oranlarında da gözle görülür bir azalma sağlanmıştır. İnsanların internet ortamında, hiçbir acenteye uğramadan kolaylıkla bilet alabilmesi, firma yetkilileriyle kolayca iletişim kurabilmesi, araçlarda önce genel televizyon izleme, sonra koltuk arkası televizyon ve daha buna benzer birçok hizmet, sektörümüzü adeta baştan yaratmıştır.
 
Uygarlığın oluşmasından günümüze kadar geçen sürede teknoloji dur durak bilmeden gelişmekte ve hala da gelişiyor. Bu teknoloji insan gücüne olan zorunluğu azaltmaktadır. Mesela bir insanın taşıyacağı yük miktarının kat ve kat fazlası teknoloji sayesinde rahatlıkla taşınabilmektedir. Bu da teknolojinin bizlere sağlamış olduğu yararlardan biridir. Sanayinin gelişmesinde de teknolojinin katkısı çok büyüktür. İnsanlar, teknoloji sayesinde çok daha kolay yaşam imkanlarına sahip olurlar ve yapacakları işleri çabuk ve rahat yapabilirler. Örneğin evlerde kullanılan çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi teknolojik ürünler işleri kolayca yapmaya yararlar. Evlerde bulunan teknolojik aletler yardımıyla hem bilgileri ve yiyecekleri saklarsınız hem de yapacağınız işleri daha hızlı ve basit bir şekilde yapabilirsiniz ve bu işleri yaparken daha az enerji kullanabilirsiniz. Teknoloji tıp alanında da çok kullanılır, insanların hastalıklarının daha çabuk bulunması için tıptaki teknolojik ürünlerden yararlanılmaktadır. Teknolojinin bir diğer faydası insanların düşüncelerini, duygularını daha fazla insana anlatmasının daha kolay bir hale gelmesidir. Matbaa sayesinde birçok kitap basılmış ve insanların bu kitaplar sayesinde kültürleri gelişmiştir. Günümüzde İnternet, gazete, televizyon, radyo ve diğer iletişim mecraları ile daha fazla insana ulaşılabiliyor.
Sektörümüzde de T.C Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, geliştirmiş olduğu U-ETDS sisteminin 8 Haziran’dan itibaren hayata geçirileceğini duyurdu. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü, önce sistemi anlatacakları sonra da sektörden gelecek olumlu olumsuz tepkileri dinleyecekleri toplantılar planlamaktadırlar. 
 
İlk toplantı 30 Haziran tarihinde Ankara’da gerçekleşti ve katılım gerçekten çok iyiydi, faydalı tartışmalar oldu. 7 Temmuz tarihinde Bursa’da, 14 Temmuz’da Gaziantep’te, 21 Temmuz’da Antalya’da ve 28 Temmuz Erzurum’da toplantılar yapmak üzere planlamalar yapıldı. Sektör mensuplarının bu konuda duyarlı olmaları ve yapılan davete icabet etmeleri gelecekleri için önemlidir.
 
“Bilgisayar devrimi dünya tarihinde yaşanan en sesli devrimdir, komik olan onun etkilerini hala küçümsememiz.”
Copyright © 2008 TasimaDunyasi.com web sitesi tüm hakları saklıdır.
Web sitemizden alınan görseller telif içermektedir. Kaynak gösterilmeden alınan resimler ve yazılar için yasal uygulama yapılacaktır.