Sosyal Medya
Başlıksız Belge
Sezon İçi Değerlendirmeler
Sezonun hareketlenmeye başladığı bu sıcak havalarda hiç beklenmedik anda meydana gelen şiddetli yağış ve fırtınalar hepimizi bir yandan sevindirirken bir yandan da korkutuyor. Bir yandan “oh be biraz da olsa serinledik” derken bir yandan da bu mevsimde bu yağış anormal bir durum Allah sonumuzu hayretsin diyoruz. Tatil beldelerini çok etkilemese de özellikle Marmara ve İç Anadolu’yu etkileyen beklenmedik yağışlarda, yollarda seyreden kaptan kardeşlerimize çok iş düşüyor. Sırtınızdaki yükün farkındayız bütün sektör size minnettar canımızı, malımızı taşıyorsunuz aman diyeyim kardeşlerim dikkat ha dikkat. Tedbiri elden bırakmadan işinizi hakkıyla yapacağınızdan hiç şüphem yok. Sizler yıllardan beri insanların hasretlerini dindiren, sevdiğine kavuşturan, malını, namusunu taşıyan insanlarsınız. O otobüse binen herkes önce Allah’a sonra size güveniyor, biz de öyle.
 
Son dönemlerde bildiğiniz gibi sektördeki kaptan açığı sıkıntısı fazlaca dillendirilmeye başlandı. TOFED’in bu konuda atılımları vardı ve bakanlıkla çok yakın ilişkiler içerisindeydi. Dilerim ki bu çalışmalar bir an önce amacına ulaşır da gençlere bu mesleğin kutsallığı anlatılır ve gençler bu mesleğe yönelir. Sektörün taze kan ihtiyacı da ancak gençlerimizin sektörümüze yöneltilmesiyle son bulur. Kaliteli hizmet için iyi eğitilmiş, terbiyeli, bu mesleğe gönül veren ve insanını seven gençlerin içimizde olması gerektiği kanaatindeyim. Devlet desteğiyle açılan okullarda teorik ve pratik eğitimini tamamlayan gençlere bu sektör her zaman kucak açacaktır. 
 
Sezon kaldığı yerden devam ederken sektör paydaşlarımızdan bir diğer ricamız da genel giderler ve rekabet konusunda dikkatli adım atmaları olacak. Biz birbirimizle rekabet ettiğimiz sürece belimizi doğrultamayız. İlla rekabet edeceksek kalitede rekabet edelim, bilet fiyatlarında değil. 
 
Kalın sağlıcakla.

 


Facebookta paylaş   
Copyright © 2008 TasimaDunyasi.com web sitesi tüm hakları saklıdır.
Web sitemizden alınan görseller telif içermektedir. Kaynak gösterilmeden alınan resimler ve yazılar için yasal uygulama yapılacaktır.