Sosyal Medya
Başlıksız Belge
10 Kasım

Büyük Atatürk, sen insanların yüreğinin en derin yerinde yaşıyorsun bu sevgi bin yıl geçse de azalmayacak. Bu vatanın evlatları seni sevmeye devam edecek.

Büyük Atam nurlar içinde uyu. Senin gençliğe hitaben, Türk gençliğinin beyninde çivi ile çakılmış gibi duruyor. Senin bizlere verdiğin hedefi kovalıyoruz. Dünya medeniyetini yakaladık, çoğunu geçtik bile. Bize emanet ettiğin bu vatan bizim namusumuzdur. Evlatların güçlü, sen rahat uyu mekanın cennet olsun Atam.

Atamızın 80’inci ölüm yılında hepimizin başı sağ olsun. 9 Kasım 2018 Sabah Gazetesi’nde Hıncal Uluç’un köşesinde bir makale gözüme takıldı. O makaleden bahsetmeden geçemeyeceğim. Dr. Banu Çiftçi’yi anlatıyor, iyi bir dostu olduğunu söylüyor. Dr. Kadın Doğum Uzmanıymış. Afrika’ya gitmiş, balta girmemiş ormanlara tıp götürmüş, köylülere imece usulü barakalar inşa etmiş, ebeler yetiştirmiş. Susuzluk derdine çare bulmuş. Doğum yaptırdığı kadınların çocuklarına çocuklarım dermiş, onları 10 Kasımda toplar, kırmızı- beyaz bayrak ve tişörtler giydirip, Dolmabahçe sarayına götürüp Atatürk’ün öldüğü odayı gösterirmiş. Bu yıl da bir gün önce 104 çocukla Dolmabahçe’ye gidecek, 10 Kasım’da da Ankara’daki çocuklarla buluşup Anıtkabir’de Atamızın huzuruna çıkacaklarmış.

 

Copyright © 2008 TasimaDunyasi.com web sitesi tüm hakları saklıdır.
Web sitemizden alınan görseller telif içermektedir. Kaynak gösterilmeden alınan resimler ve yazılar için yasal uygulama yapılacaktır.