Sosyal Medya
Başlıksız Belge
TOFED Çalışmaya Devam Ediyor

Sektörün çatı kuruluşu konumunda olan TOFED, var gücüyle sektör mensuplarının sorunlarını çözmek ve sektörün geleceğini daha yaşanılır bir hale getirmek için çalışıyor. Son olarak “İran-Türkiye KUKK Toplantısı” ve “Yolcu Taşımacıları İl İstişare Kurulu Toplantısı” ile sektörün sözcüsü ve savunucusu konumunu güçlendirmiş oldu.

İran-Türkiye KUKK Toplantısı’na bizzat katıldım. İki ülke taşımacıları arasında çok dostane bir hava vardı, aynı coğrafyanın insanı olduğumuz için birbirimizi daha iyi anlayabiliyorduk tabi. Esnafın sorunlarını dile getirdik ve çok olumlu tepkiler aldık, iki ülke arasında taşımacılık yapan esnafımızın yüzünü güldürecek adımlar atılacak inşallah. İran ve Türkiye arasındaki taşımacılığı daha ekonomik, daha güvenli ve daha cazip hale getireceğiz. Ben toplantıyı düzenlememizde emeği geçen bize katkılarını sunan herkese gönülden teşekkür ederim.

“Yolcu Taşımacıları İl İstişare Kurulu Toplantısı”na bizzat katılamadım ama TOFED’in uzun süredir üzerinde emek harcadığı bir toplantıydı ve İstanbul’da taşımacılık yapan herkesin derdine derman olabilecek bir organizasyondu. Arkadaşlarımdan aldığım bilgilere göre verimli geçmiş, servisçisinden otobüsçüsüne, havayolu işletmecisinden demiryolu temsilcisine Jandarma’dan Zabıta’ya herkes katılım göstermiş ve hem sektörümüzün geleceğini kurtarıp hem de İstanbul halkını trafik çilesinden kurtarabilecek bir toplantı olmuş. Toplantının öncelikli gündem maddesi Korsan taşımacılıkla mücadeleydi ve bu konu toplantıda yalnızca sektör temsilcilerinin değil bütün Türkiye’nin kanayan yarası olarak ele alınmış. Bu bakış açısı beni ziyadesiyle memnun etti çünkü biz artık maddi gelir kaybımızın yanında, her gün korsan taşımacılık yapan yetkisiz araçların kontrolsüzlükten kaynaklı karıştığı kazaları, o kazalarda hayatını yitiren, ömrünün geri kalanını tekerlekli sandalyede geçirmeye mahkum olan insanları duydukça vicdan azabı çekiyoruz.  Bu nedenle bu toplantıyı düzenleyen herkese tek tek teşekkürlerimi iletiyorum.


Facebookta paylaş   
Copyright © 2008 TasimaDunyasi.com web sitesi tüm hakları saklıdır.
Web sitemizden alınan görseller telif içermektedir. Kaynak gösterilmeden alınan resimler ve yazılar için yasal uygulama yapılacaktır.