Sosyal Medya
Başlıksız Belge
TÜRSAB Genel Kurulu üzerine

Geçtiğimiz hafta Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin genel kurulu yapıldı. Biz de Türkiye Otobüsçüler Federasyonu olarak bu genel kurulu bire bir takip ettik. Sayın Başaran Ulusoy ve yönetimi 18 yıldan sonra değişti. İbra edilmediler. Yeni yönetim 

Sayın Firuz Bağlıkaya ve ekibinin oldu. Yeni Başkan Firuz Bağlıkaya’ya tebriklerimizi iletiyoruz. TÜRSAB’ın yeni yönetimle yeni başarılı faaliyetlerde bulunacağına inancımız tamdır.  

Türkiye turizmine hizmet eden TÜRSAB’a baktığımızda geçmiş yıllardan bugüne kadar bir değerlendirme yapacak olursak, şunu söyleyebiliriz: Otobüsçülerle turizmciler arasında kopukluklar vardır. Bizim temmenimiz bu kopuklukların yeni yönetimle birlikte bir an evvel düzeltilmesi, onarılması ve sağlıklı ilişkiler kurulması yönünde adımlar atılmasıdır. 

Sayın Firuz Bağlıkaya geçtiğimiz zaman içinde Türkiye Otobüsçüler Federasyonu’na bir ziyarette bulunmuştu. O zaman biz, sayın Bağlıkaya’ya yapılacak genel kurulda seçimleri kazanması durumunda, söz konusu iki sektörün ilişkilerine dair adımlar atılmasını, bu ilişkilerin geliştirilmesini ve sağlıklı hale gelmesinin önemini söyleyerek bu konuda mutabık kalmıştık. Sayın Bağlıkaya da aynı hassasiyete sahip olduklarını, aynı düşünceleri paylaştığını beyan etmişti. 

Biz şimdi yeni yönetimden bu hassasiyetlere sadık kalmasını ve otobüsçülük sektörü ile turizm sektörünün sıkı ilişkiler içinde olmasını bekliyoruz. Bu iki sektör birbirini beslemeli, desteklemelidir. Bunun dışında da İstanbul Ticaret Odası’nın meslek komitesi seçimleri de yaklaşıyor. 

Biz TÜRSAB ile bu seçimlerle ilgili de ittifak yapmak üzere bir araya geleceğiz. 

İki sektörün faaliyetlerinde, ileri seviyelerde başarı yakalayabilmeleri açısından işbirliği içinde hareket etmesi son derece önemlidir. 

Bu noktada yeni yönetimin elinden geleni yapacağına dair kuşkumuz yoktur. Yine yeni yönetim kaçak faaliyete dair engelleme çalışmaları yapacağını beyan etmişti. Karayolu yolcu taşıma sektörünün de başına bela olmuş bu uygulama ve haksız rekabeti engellemek için yapılacak her türlü çalışmayı destekleriz. 

Sayın başkana ve yönetimine tekrardan tebriklerimizi iletiyorum.

Copyright © 2008 TasimaDunyasi.com web sitesi tüm hakları saklıdır.
Web sitemizden alınan görseller telif içermektedir. Kaynak gösterilmeden alınan resimler ve yazılar için yasal uygulama yapılacaktır.