Sosyal Medya
Başlıksız Belge
En Zor Dönem

İşte sektörün geldiği en zor dönem. Bütün tatillerin bitiği ve artık zararlarla yüzleşmenin zamanı, bizim için bu aylar tam muhasebe yapma zamanlarımız. Rekabetin olmadığı, işi paylaşarak bir masa başında sorunları tartışarak aşmanın zamanı. Birleşmeler olmalı, servisler kısılmalı, doluluk oranlarına göre yola çıkılmalıdır diye düşünüyorum.

Biz hep bayrağı aldığımız yerden daha yükseklere taşımışız. Kış demeden yaz demeden hep yollar, ucu bucağı olmayan yollar aşmışız. Ama zaman artık akıllı olmanın zamanıdır. Çok düşünüp bir yapmalıyız, zamana ayak uydurma zamanıdır. Birleşmeler şart. Riskleri paylaşmalıyız.

 

İşte tam da bu noktada 03.03.2018’de, bununla ilgili Adana’da TOFED katılımıyla bir toplantı düzenlenmiştir. Risk yönetmek, rekabet kurallarını gözden geçirmek, otobüsçünün sırtında kambur olmuş, olmasa da olur dediğimiz, hizmetler noktasında anlaşarak, orta yolu bulup doğru kararlar alarak ve tüm şehirlere örnek olabilecek kararlarla uzlaşmak. Tam zamanı, şimdiden iyi hazırlanırsak biliyorum ki sezon da o kadar iyi olacak, aklın yolu birdir. Aramızda hiçbir sorun yok, amaç ticaret yaparak zarar etmeden veya zararı asgariye indirerek yola devam etmek. Adana Türkiye’nin ortası, otobüsçülükte en yoğun aktarma merkezidir. Birçok şirketimizin yolu buradan geçer. Merkez firmaları çok kaliteli hizmet veriyor, maliyetleri yüksek, burada istikrar sağlanırsa diğer kentlerimize de örnek olur.

 

Sektör örgütleri her zaman sektör mensuplarının yanında olmuştur. Bilinçlenmelerini sağlayarak ve yarınlarını organize ederek tam anlamıyla sahiplenmektedir.

Bu sektör hiç bitmeyecek hep var olacaktır. Sadece gelen bütün olumsuz saldırılara karşı ayakta durabilmek, yarınlara erişebilmek için akılcı, kalıcı çözümler üretilmelidir. Toplumsal beraberlik sağlanarak, kendileriyle barışık, bütün sermayelerinin yönetimlerini akılcı yapmalıdırlar.

 

Uzaktan ufuk gözüküyor. Ufka ve aydınlığa doğru giderken alınacak kararlar çok önemlidir. Herkesin, bütün sektörün, ufuklarda aradığını, hayal ettiğini, düşündüğünü bulması dileğiyle…

 

Akıllı olmak yarınların garantisidir.

Copyright © 2008 TasimaDunyasi.com web sitesi tüm hakları saklıdır.
Web sitemizden alınan görseller telif içermektedir. Kaynak gösterilmeden alınan resimler ve yazılar için yasal uygulama yapılacaktır.