USULSÜZ TAŞIMACILIK, TEKİRDAĞ'DA GÜNDEMDE

USULSÜZ TAŞIMACILIK, TEKİRDAĞ'DA GÜNDEMDE


TOFED Genel Başkanı Av. Birol Özcan ve Pamukkale Turizm İstanbul Bölge Müdürü Resul Kılınç, 17 Temmuz Cuma günü Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Ulaşım Daire Başkanı Erdin Eral ile bölgeye yapılan usulsüz taşımacılıkla ilgili bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmeye, emekli Vali Yardımcısı Mahmut Yıldırım da katıldı.

TOFED Genel Başkanı Av. Birol Özcan ve Pamukkale Turizm İstanbul Bölge Müdürü Resul Kılınç,17 Temmuz Cuma günü Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile bir araya geldi. Gerçekleşen görüşmede, D2 belgesi ile yapılan usulsüz taşımacılık masaya yatırıldı. Sektör temsilcilerinin önerilerini dinleyen Başkan Albayrak, sorunun çözümü için konuyu, Ulaşım Dairesi Başkanı Erdin Eral’a iletti.

Eral, usulsüz taşımacılık yapan araçların otogardan çıkışının yasaklanacağını belirterek, Tekirdağ sınırları içerisinden kalkışın da Emniyet birimleri ve Ulaştırma Bakanlığı personelleri tarafından denetlenmesinin doğru olacağını ifade etti.

Birol Özcan’dan teşekkür

Geçtiğimiz hafta konuyu görüşmek üzere firma yöneticileri ve sektör temsilcileri ile bir araya geldiklerini hatırlatan TOFED Genel Başkanı Av. Birol Özcan şunları söyledi: “Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak ve Ulaşım Dairesi Başkanımız Sayın Erdin Eral, bizleri çok sıcak karşıladı ve sorunun çözümü için hızlıca adım atacaklarını ifade ettiler. Kendilerine karayolu yolcu taşımacılığı sektörü adına teşekkürlerimi sunuyorum.”