TOFED'den, Genel Müdür Murat Baştor'a Ziyaret

TOFED'den, Genel Müdür Murat Baştor'a Ziyaret


TOFED Genel Başkanı Av. Birol Özcan ve Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Özcan ile Hasan Yüksel Kurnaz, Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü görevine başlayan Murat Baştor'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette, korsan taşımacılık gündeme gelirken, yönetmelikle ilgili görüş alışverişi de gerçekleşti.

Ulaştırma Bakanlığı 1. Bölge Müdürlüğü görevinin ardından Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü’ne atanan Murat Baştor, TOFED Genel Başkanı Av. Birol Özcan ve Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Özcan ile Hasan Yüksel Kurnaz tarafından makamında ziyaret edildi.

23 Temmuz Perşembe günü gerçekleşen ziyarette Baştor’a, sektörün sorunları da iletildi. Tavan-taban fiyat uygulamasının sektörü rahatsız ettiği belirtilirken, Beylikdüzü’nden Trakya’ya yapılan korsan taşımacılık hakkında da görüş alışverişi yapıldı. Sektör temsilcileri ayrıca pandemi nedeniyle yüzde 50 kapasite ile çalışan otobüslerin yeniden tam kapasiteye geçmesi talebinde bulunurken, ikram hizmetinin pandemi süreci boyunca kaldırılarak, uçaklarda olduğu gibi sadece su servisi yapılmasının iyi olacağını da ifade ettiler.

Yönetmelik için toplantı yapılacak

Karayolu taşıma yönetmeliğine dair soru işaretlerinin de gündeme geldiği görüşmede, bayramdan sonra bir toplantı yapılacağı ve yönetmeliğe ilişkin sorunların görüşüleceği aktarıldı.

Sektör temsilcileri Baştor’a, misafirperverliğinden ötürü teşekkürlerini iletti.