TOFED Proje Sorumlusu Cem Özfırat, TOFED Bünyesinde İlk Mesleki Yeterlilik Sınavını Gerçekleştirdi

TOFED Proje Sorumlusu Cem Özfırat, TOFED Bünyesinde İlk Mesleki Yeterlilik Sınavını Gerçekleştirdi


TOFED Proje Sorumlusu Cem Özfırat, Okul servis araçları Yönetmeliği kapsamında 3 Eylül tarihinden itibaren servis şoförlerinin sahip olması gereken belgeler için sınav yapma yetkisine sahip oldu.

TOFED Proje sorumlusu Cem Özfırat, İstanbul Mesleki Sınav Merkezi bünyesinde Türk Akreditasyon(TÜRKAK) ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olan Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) denetimlerinden geçerek tüm Türkiye’de Servis, Taksi ve Minibüs şoförlerine sınav yapıp belge verme hakkında sahip oldu. Cem Özfırat yönetimindeki ilk sınav, 26 Ağustos Çarşamba günü, TOFED Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Sınav, teorik ve performans olarak iki aşamadan oluşuyor. Teorik sınavda adaylara 40 adet test sorusu sorulurken performans sınavında ise araç kullanırken dikkat edilmesi gereken noktalar denetime tabi tutuluyor.

Sınavlar hakkında daha detaylı bilgi almak için TOFED Proje Sorumlusu Cem Özfırat’a 05321638272 numaralı telefondan, cemozfirat@gmail.com mail adresinden veya www.cemozfirat.com internet sitesinden ulaşabilirsiniz.