Batman Otogarında “ATM” Talebi

Batman Otogarında “ATM” Talebi


Batman Şehirlerarası Otogar'da, bankaların ATM cihazlarının bulunmaması, esnafı zor durumda bırakıyor. Konu ile ilgili olarak yetkili mercilerle görüştüklerini belirten Batman Otobüsçüler Derneği Başkanı Muhyettin Altun, “Otogarımıza gelen yolcular da çalışanlarımız da çok mağdur oluyor” dedi.

Batman Şehirlerarası Otogarı’nda ATM cihazlarının bulunmaması, esnafı zor durumda bırakıyor. Daha önce banka şubeleri ile Esnaf Odası Birliği’ne, otogarda ATM cihazının kurulması için müracaatta bulunduklarını belirten Batman Otobüsçüler Derneği Başkanı Muhyettin Altun, şehir merkezi nüfusunun yarım milyonu bulduğu Batman Otogarı’nda ATM cihazlarının bulunmamasının şehre yakışmayan bir görüntü olduğunu dile getirdi. Konu ile ilgili girişimlerin üç yıldır devam ettiğini aktaran Altun, bu sorunun bir an önce çözülmesini aksi takdirde hem esnafın hem de yolcuların çok büyük mağduriyetler yaşamaya devam edeceğini vurguladı. 

 

“Otogar temizliği için yeterli teçhizatımız yok”

Otogar yönetimi ile sürekli temas halinde olduklarını ancak çözüm için onların da yeterli bütçeleri olmadığını vurgulayan Altun, “Otogarımızın cam tavanlarının temizliği de yapılamıyor. Yani malumunuz otogarlar tavanı yüksek yerler oluyor. Otogar yönetimi zeminin temizliğini hiç aksatmıyor o konuda sıkıntımız yok ama cam tavanların temizliği için gereken alet edevata sahip değiliz. Bu durum da otogarımızı bakımsız gösteriyor” dedi.

Daha önce kapalı alanda bulunan lokantaların açık alanda hizmet vermeye başladığını da sözlerine ekleyen Altun, “Bu uygulama ile, özellikle içinde bulunduğumuz pandemi koşullarında halk sağlığı riske atılmış oluyor. Otogarımızda en önemli eksiklik hijyendir. Bu konuda acilen harekete geçilmesi gerekiyor. bütün dünyada hijyen önlemleri kat be kat artırılmışken bizim otogarımız bu konuda hala çok kötü bir performansa sahip. Bu da hem çalışanlarımızın hem de yolcularımızın sağlığını tehlikeye atıyor” diye konuştu.

 

“Tek derdimiz önümüzdeki sezona çıkabilmek”

Şehirde yolcu sirkülasyonun durma noktasına geldiğini de sözlerine ekleyen Altun, “Pandemi döneminde zaten bir durgunluk yaşıyorduk şimdi bir de kış gelince artık kimse tek bir kuruş kazanamaz oldu. Tek derdimiz kaplumbağa gibi içimize kapanıp batmadan önümüzdeki yazı görebilmek oldu” diye konuştu.