Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, D-100 Karayolu'nu Şehirlerarası Yolcu Taşımacılığına Kapattı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, D-100 Karayolu'nu Şehirlerarası Yolcu Taşımacılığına Kapattı


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi UKOME toplantısında alınan kararla, D-100 karayolu şehirlerarası yolcu taşımacılığına kapatıldı.

Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi UKOME Toplantısı’da D-100 karayolu şehirlerarası yolcu taşımacılığına kapatıldı. Kocaeli Büyükşehir Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu Başkanlığında yapılan UKOME toplantısında, alınan kararın ardından artık hiçbir firma şehirlerarası yolcu taşımacılığı için D-100 karayolunu kullanamayacak.

Toplantıda iki üniversiteden konu ile ilgili istenen raporlar okundu. Trafik güvenliği açısından Yalova Üniversitesi, hukuki yönden de İstanbul Üniversitesinden alınan raporlar komisyon üyelerine okundu. Raporların okunmasının ardından trafik güvenliği açısından şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan araçların D/100 Karayolunu kullanmaması  oy birliği ile kabul edildi.

Balamir Gündoğdu: “Kararı şehir içi trafik rahatlığı ve trafik güvenliği için aldık”

Toplantının ardından kısa bir açıklama yapan Kocaeli Büyükşehir Genel sekreteri Balamir Gündoğdu; “UKOME toplantımızda önemli bir karar aldık. Aldığımız karar doğrultusunda artık şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan hiçbir firma D-100 karayolunu kullanamayacak. Şehir içi trafik rahatlığı ve trafik güvenliği açısından aldığımız bu karar şehrimize hayırlı olsun” dedi.