TOFED, Yasaklar Süresince Servislere İzin İstiyor

TOFED, Yasaklar Süresince Servislere İzin İstiyor


TOFED Genel Başkanı Av. Birol Özcan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz hafta açıkladığı pandemi tedbirlerinin ardından İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'ya bir yazı iletti. Özcan; İstanbul'a geliş ve gidiş seferlerinde, yazıhane personelleri ve yolculara hizmet veren ücretsiz servis araçları için sokağa çıkma yasağının uygulandığı saatler içinde seyahat izni talep etti.

TOFED Genel Başkanı Av. Birol Özcan’ın İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’ya ilettiği yazıda şu ifadelere yer verildi:

“Sayın Valim, bilindiği üzere Sayın Cumhurbaşkanımızın Covid-19 nedeniyle açıkladığı son kararlar kapsamında, hafta sonları akşam 20.00 ile sabah 10.00 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı uygulanacaktır. Bu kapsamda; karayolu yolcu taşıma sektöründe faaliyet yürüten otobüslerin ve yolcuların saat 20.00’den sonra, İstanbul’un her iki yakasına gerçekleşecek geliş ve gidiş seferleri, sokağa çıkma yasağı içinde kalacağından, cezai müeyyidelerle karşılaşabileceklerdir. Bu kapsamda; sokağa çıkış yasağı süresi içinde İstanbul’a geliş ve gidiş olmak üzere gerçekleşecek seferlerde, yazıhane  personellerimize  ve yolcularımıza hizmet veren ücretsiz servis araçlarımıza seyahat izni verilmesi hususunu saygılarımla arz ederim.”

Sektöre Çağrı: “Servisler için Karar Alalım”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz hafta açıkladığı pandemi tedbirlerinin ardından TOFED ve Metro Turizm Kurucu Onursal Başkanı Galip Öztürk ile görüşen TOFED Genel Başkanı Av. Birol Özcan, "Tüm sektör mensuplarımızı servis hizmetlerini askıya almaya davet ediyoruz" dedi.

Covid-19  salgını nedeniyle zor günler yaşayan karayolu yolcu taşımacılığı sektörü; hem yüzde 50  kapasite kuralı hem de  kış sezonu nedeniyle yolcu sayısının azalmasına bağlı olarak sefer sayılarını düşürdü. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın  geçtiğimiz hafta açıkladığı pandemi tedbirleri kapsamında  TOFED Kurucu Onursal Başkanı Galip Öztürk ile görüşen TOFED Genel Başkanı Birol Özcan şöyle konuştu:

"Sayın Galip Öztürk ile görüşmemizde; hem  Covid-19 salgınının  önlenmesi hem de  sektörümüzün en önemli gider kalemlerinden olan ücretsiz   servis  hizmetlerinin,  başta Ankara ve İstanbul olmak üzere,  tüm Türkiye genelinde  durdurulması üzerinde  görüş birliğine varılmıştır. Bu çerçevede  tüm sektör mensuplarımızla bir araya gelip toplantı yaparak, en önemli giderlerimizden  olan  ücretsiz  servis  hizmetlerini geçici  süre  ile   askıya  almak için karar almaya davet ediyoruz."