Tunç Karabulut: 2018'e pozitif bakıyoruz

Tunç Karabulut: 2018'e pozitif bakıyoruz


Anadolu Isuzu Otobüs İş Birimi Satış Direktörü Tunç Karabulut, şirket faaliyetlerine ve gelecek planlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Anadolu Isuzu Otobüs İş Birimi Satış Direktörü Tunç Karabulut, geçtiğimiz senelerin faaliyetlerine ve şirketin gelişme aşamalarına dair açıklamalarda bulundu. Karabulut, 2018 yılına geçen senelere oranla daha pozitif baktıklarını iletti.

 

‘Büyüme potansiyeli var’

Anadolu Isuzu olarak içinde bulundukları segmentlerde 2016 yılına göre 2017 yılını daha iyi geçirdiklerini belirterek sözlerine başlayan Otobüs İş Birimi Satış Direktörü Tunç Karabulut, “Beklentilerimize paralel şekilde yılı bitirdik. Dönem içinde farklı pazar dinamikleri vardı. Turizmin artması yolcu taşımacılığına olumlu şekilde yansıdı. Toplu ulaşımda talepler ötelendi ama hedeflerimize ulaştık diyebiliriz. Yine de 2015 yılındaki yüksek adetlerden uzaktayız” dedi.

2018 yılı için planlarına ve beklentilerine de değinen Tunç Karabulut, “Bu senenin 2017 dinamiklerinde geçmesini bekliyoruz. Büyüme potansiyeli var ve bunu şimdiden görebiliyoruz. Turizm ve toplu ulaşımda dönüşüm projelerinde beklentiler sebebiyle 2017’ye nazaran bu seneye daha pozitif bakıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“Payımızın artacağına inanıyorum”

Anadolu Isuzu Otobüs İş Birimi Satış Direktörü Tunç Karabulut Türkiye’deki pazar paylarına ilişkin yaptığı açıklamada ise şunları söyledi: “Ürünlerimizin bulunduğu segmentlerde pazar paylarımız yüzde 20 – 25 arasında değişiyor. 7 – 8 metre toplu ulaşım otobüsleri pazarında Novociti modelimiz ile son dört yıldır segment lideri konumundayız. Bu segmentteki liderliğimizi yeni 8 metrelik alçak tabanlı toplu ulaşım otobüsümüz “Novociti Life” ile korumayı hedefliyoruz. Önümüzdeki yıl diğer segmentlerdeki pazar payımızın da artacağına inanıyorum.”

 

Fabrika kapasitesi

Otobüs üretimlerinin Anadolu Isuzu’nun kendi tasarımları olarak gerçekleştiğini belirten Tunç Karabulut, “Şekerpınar’da yer alan fabrikamızda ürettiğimiz araçlarımız Doğu Avrupa başta olmak üzere 30’dan fazla ülkeye ihraç ediliyor. Gelecekte üretim kapasitemiz çok daha fazla olacak. Bu elbette yeni ihracat pazarları ve yeni otobüslerle gerçekleşecek” diye konuştu.

Karabulut, yeni yönetmeliğe de değinerek, yönetmeliğin sonuçlarını henüz hiçbir firmanın detaylı olarak göremediğini ve süreci izleyerek gelecek zamanda yorum yapabileceklerini de sözlerine ekledi.