TŞOF Başkanı Apaydın: Korsan Servislere Dikkat!

TŞOF Başkanı Apaydın: Korsan Servislere Dikkat!


Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) kaçak servisler konusunda uyarıda bulundu. TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, “Servisin belgesine, yardımcı personele, şoförün psiko-teknik raporuna mutlaka bakın” dedi.

Okulların açılmasına sayılı günler kala güvenlik sorunuyla gündeme gelen okul servislerinde dikkat edilmesi gereken hususlara ilişkin uyarı Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın’dan geldi. Apaydın, velilerin çocuklarının kaydını yaptırdıkları okullarda muhakkak, okul servis belge ve kaydını istemeleri gerektiğini belirterek, “Bu işin kaçak yapılmadığını görmeleri çocuklarının güvenliği için şart” diye konuştu.

Velilerin okul servislerine ilişkin şüphe ve beklentilerini kaydını yaptıkları okullara muhakkak iletmeleri gerektiğini de belirten Apaydın şöyle konuştu: “Geçen yıl, servislerde yardımcı personel zorunluluğu getirilmişti ancak henüz sistem tam olarak oturmadığı için, yardımcı personeli olmayan servisler de çalışabiliyordu. Bu yıl şart. Yardımcı personel bulundurmayan servis trafikten men edilebilir.”