Allison Transmission'dan 103 Milyon Dolarlık Yatırım

Allison Transmission'dan 103 Milyon Dolarlık Yatırım


Allison Transmission, ABD'de bulunan Tennessee merkezli Walker Die Casting ve Alabama merkezli C&R Tool and Engineering şirketlerinin varlıklarını ve belirli yükümlülüklerini aldığını açıkladı. Satın alma işlemi için 103 Milyon Dolarlık bir yatırım gerçekleştirildiği belirtildi.

Allison Transmission Başkanı ve CEO'su David S. Graziosi, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Walker Die Casting ve C&R Tool and Engineering satın alımlarını paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Walker’ın ürünleri, otoyol şanzımanlarımızın üretiminde ve kalitesinde kritik bir bileşendir. Yeni girişimimizle bu iş alanını büyütmeyi ve Robert Walker'ın 1958'de kurduğu mirası sürdürmeyi planlıyoruz” dedi.

Alüminyum döküm parçaları üreten Walker, 20 yıldan beri Allison Transmission tedarikçisiydi. Walker ailesi, şirketlerinin satış kararını aldıklarında hali hazırda karayolu şanzıman ürünleri için gerekli bileşenleri sağladıkları Allison'ın talebini memnuniyet ile karşıladı. Allison, 60 yıllık şirketin mirasını sürdürmeye devam edecek. C&R Tool and Engineering ise Walker ve diğer firmalarda kullanılan metal işleme aletlerinin lider tedarikçisi olarak ürün ve hizmet sunuyor.  Walker Die Casting ve C&R Tool and Engineering, kendi lokasyonlarında çalışmaya devam ederek Allison Transmission fabrikaları olarak işletilecek.

Satış işleminden duyduğu memnuniyeti dile getiren Walker Die Casting Başkanı ve Kurucusu John Walker, “Yaptığınız işi bırakmak her zaman zor olsa da, Allison Transmission ile emin ellerde olmasından gurur duyuyoruz” diye konuştu.