Groupe PSA ve Hyundai, Elektrikli Modelleri İçin Vitesco Technologies İle Anlaştı

Groupe PSA ve Hyundai, Elektrikli Modelleri İçin Vitesco Technologies İle Anlaştı


Daha önce Continental Güç Aktarma Organları Birimi ismi ile faaliyet gösteren Vitesco Technologies, ilk tam entegre elektrikli aks sürüş sisteminin tedariki için Groupe PSA ve Hyundai ile anlaşmalar imzaladığını duyurdu. Çin'in Tientsin kentinde bulunan Vitesco Technologies tesislerinde yeni elektrikli sürüş sisteminin üretimine başlandı.

E-Mobilite alanında liderlik hedefi

Vitesco Technologies CEO'su Andreas Wolf, “İki lider araç üreticisinin üretecekleri elektrikli araç modellerinde Vitesco Technologies'i seçtiklerini açıklamaktan dolayı çok heyecanlıyım. Yeni entegre aks sürüş ünitemiz ve elektrikli sürüş üniteleri alanındaki geniş tecrübemiz, Vitesco Technologies'i e-mobilite alanında lider olmayı hedefleyen otomobil üreticilerinin tercih ettiği iş ortağı yapmıştır. İleri teknolojimiz sayesinde elektrikli araçlar yaygın hale geliyor” dedi.

Teni elektrikli aks sürüş sisteminin sınıfının en iyisi olduğunu belirterek sözlerine başlayan Vitesco Technologies Hibrit Elektrikli Araçlar Bölümü Başkanı Thomas Stierle ise şöyle konuştu: “Yüksek entegre elektrikli aks sürüş sistemimizi 100 - 150 kW güç değerlerinde piyasaya sürdük. 150 kW maksimum çıkış gücü ve 310 Nm maksimum tork değeri ile konvansiyonel 2 litrelik turbo dizel motor ile kıyaslanabilen güçlü modeli; güç yoğunluğu, boyut ve ağırlık yönünden sınıfının en iyisi.”

Groupe PSA; Peugeot e-208 ve Opel Corsa gibi kompakt akülü elektrikli araç modellerinin monte edileceği e-CMP modüler elektrikli platformu için Vitesco Technologies’in yeni elektrikli sürüş sistemini seçti. Hyundai Motor Corporation da ortak girişimi Pekin Hyundai aracılığıyla aynı şekilde tedarikçi olarak Vitesco Technologies'i seçti. Bu iş birliği ile Encino compakt SUV ve Lafesta sedan modelleri elektrikli sürüş sistemi ile donatılacak. Ayrıca, diğer araç üreticileri de önümüzdeki 12 ay içerisinde piyasaya sürmeyi planladıkları akülü elektrikli otomobiller için Vitesco Technologies'i tercih ettiler. İnovatif elektrikli aks sürüş sistemi, Alman start-up şirketi Sono Motors’un Sion akülü elektrikli aracında da kullanılacak.