Artvin, Korsan Taşımacılığın Peşini Bırakmıyor

Artvin, Korsan Taşımacılığın Peşini Bırakmıyor


Artvin Otobüsçüler Derneği Başkanı İrfan Topaloğlu ve beraberindeki heyet, Artvin esnafının en büyük sorunlarından biri olan korsan taşımacılıkla mücadelede, atılması gereken adımları görüşmek için Artvin Valisi Yılmaz Doruk'u ziyaret etti.

25 Ekim Cuma günü gerçekleşen ziyarette; Artvin Otobüsçüler Derneği Başkanı İrfan Topaloğlu, Rize Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Selahattin Meydan, Ulusoy Turizm Rize Temsilcisi Hakan İyiyazıcı ve Yeşil Artvin Ekspress Yetkilisi Taşkın Topaloğlu’ndan oluşan heyet, Artvinli taşımacıların sorunlarını Artvin Valisi Yılmaz Doruk’a iletti. Son günlerde kamuoyunun da tepkisini çeken korsan otogarla ilgili bilgiler veren heyet, korsan taşımacılığın Artvin’e hem maddi hem manevi zararları olduğunu ifade ederken, yeni otogara dair proje de Vali Doruk’a sunuldu.

İrfan Topaloğlu: “Ülke ekonomisine büyük bir katma değer sağlıyoruz”

Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Artvin Otobüsçüler Derneği Başkanı İrfan Topaloğlu, Vali Doruk’un olumlu bir yaklaşımla kendilerini dinlediklerini söyledi ve “Biz kendilerine ne kadar büyük bir sektör olduğumuzu aktardık ve ülke ekonomisine sağladığımız katma değerden bahsettik. TOFED olarak hazırladığımız raporları da Vali Bey’e ilettik ve kendisi de çalışmalarımızdan dolayı bizlere teşekkür etti” dedi.

Korsanla mücadelede destek sözü verildi

 Korsan taşımacılığın, yol ve yolcu güvenliğinin yanında ülke güvenliğini de tehlikeye attığını sözlerine ekleyen Topaloğlu, “Korsanla taşınan yolcuların kim oldukları da bilinmiyor, bu taşımacılık yöntemi ülkemizin huzur ve güvenini de sarsabilecek riskler barındırıyor. Biz Valimize, bu kadar büyük iş gücüne sahip bir sektörün sahipsiz olmadığını, federasyonumuz ve 81 ilimizdeki derneklerimizle birlikte korsan sorunuyla mücadele ettiğimizi anlattık. Vali Bey de bu konuya çok anlayışlı yaklaştı ve korsanla mücadelenin her adımında bizlere destek olacağını söyledi” ifadelerini kullandı.