Yeni IVECO Daily 4x4 Ailesi, Her İhtiyaca Çözüm Üretiyor

Yeni IVECO Daily 4x4 Ailesi, Her İhtiyaca Çözüm Üretiyor


IVECO, off-road ve all-road araçlardan oluşan yeni Daily 4x4 ailesini, 7 Kasım Perşembe günü İstanbul Adile Sultan Sarayı'nda gerçekleştirilen basın toplantısı ile tanıttı.

Yeni Daily 4x4 ailesinin tanıtım toplantısına; IVECO Türkiye Genel Müdürü Hakkı Işınak, Genel Müdür Yardımcısı Tansu Giz, Satış Sonrası Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Er, Hafif Ticari Araç Ürün Müdürü Süha Yılmaz, Hafif ve Orta Araç Satış Müdürü Erkan Erşin ve Sürücü Eğitim Yöneticisi Mehmet Er katıldı. 

 

IVECO Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Tansu Giz’in açılış konuşması ile başlayan organizasyonda, IVECO Yöneticileri basın mensupları ile bir araya geldi. Yeni 4x4 aracın özel ve kamu sektörleri dışında bireysel amaçlı olarak da talep edildiğini söyleyen Tansu Giz, “Yeni aracımızı karavan olarak kullanmak isteyen müşteri sayımız da gittikçe artıyor” dedi.

 

 

Hakkı Işınak: ”Bu yıl daha iyi bir pazar bekliyoruz”

 Iveco’nun sürdürülebilir olma ilkesi ile her koşulda geleceğe baktığını söyleyen Iveco Türkiye Genel Müdürü Hakkı Işınak, “Ciddi bir ekonomik daralmanın yaşandığı dönemde ürün yelpazesini daraltmaktansa arttırmayı tercih ettik. Yeni Daily ile hem 4 çekeri hem de tonajı bir arada sunuyoruz. Her iki özelliği de bir arada sunan ender markalardan biriyiz. 3,5 tondan 72 tona kadar ürün çeşitliliğimiz bulunuyor. Bunun yanında, önümüzdeki yıl, bu seneye göre daha iyi bir pazar bekliyoruz. 80 binlere kadar çıktığını gördüğümüz pazar, bugün 25 binler seviyesinde. İlerleyen süreçte daha fazla pazar payı elde edeceğimize inanıyoruz. Biz ürün çeşitlendirmenin peşindeyiz. Ne kadar çeşitlendirirseniz müşteriye ne kadar alternatif sunarsanız, onun da işini geliştirmek için imkanlar sunarsınız. Biz sadece araç satıcısı değil, çözüm ortağıyız" dedi. 

 

Suha Yılmaz: “Birçok farklı misyonda kullanılıyor”

IVECO Türkiye olarak şu ana kadar Türkiye’de 150’den fazla Daily 4x4 sattıklarını ve bu araçların kar küremeden, yangın ile mücadeleye kadar farklı misyonlarda kullanıldığını dile getiren IVECO Hafif Ticari Araç Ürün Müdürü Suha Yılmaz,  “Şu an ise 7 ton azami yüklü ağırlığa ulaşan kapasitesi ve panel van versiyonları ile yepyeni bir seri sunuyoruz” dedi.

 

 

 

Tansu Giz: “Geniş ürün yelpazemiz ile rakiplerden ayrılıyoruz”

Konuşmasına, “Tek işi ticari araç üretmek olan yegane markalardan bir tanesiyiz” diyerek başlayan Iveco Genel Müdür Yardımcısı Tansu Giz ise, “Diğer önemli özelliğimiz de geniş bir ürün yelpazesine sahip olmamız. Bu konuda da rakiplerden ayrılıyoruz. Iveco Türkiye’yi rakiplerinden ayıran en önemli özellik, niş ürünleri, yani az satan ama müşteriler için çok önemli olan ürünleri de satışa sunması. Örneğin, hafif ticari araç pazarında hiç otomatik araç yokken biz satış yapıyorduk. Toplam Daily satışlarımızın yüzde 6’sı otomatik şanzımanlı. Sattığımız tüm ağır vasıtalar otomatik şanzımanlı. Geçen sene de bir ilke imza attık ve Stralis'in satışını gerçekleştiren ilk marka olduk. Daily 4x4‘ü biz ilk 2008’da Türkiye’ye getirmiştik. Bugün pazara sunduğumuz Yeni Daily, çok çeşitli alanlarda kullanılıyor. Son olarak Türkiye 3,5 ton ve üstü ticari araç pazarında Ekim ayı sonu itibarıyla biz şu an üçüncü sıradayız” ifadelerini kullandı.

 

Tüm yol şartlarına uygun

Geniş bir ürün yelpazesi sunan yeni Daily 4x4’ler; son nesil her yol şartına uygun, sınırsız çok yönlülük, yüksek sağlamlık ve yüksek sürüş konforu üzerine inşa edildi. Yeni all-road sürüş konfigürasyonları, düz vites ve sınıfına özel 8 ileri Hi-Matic vites kutusu, yeni van versiyonları ve 7 ton AYA ve 4 bin 300 kiloya kadar yükleme kapasitesine sahip.

 

Farklı vitesler arasından seçim yapma şansı

Yeni Daily 4x4 ürün grubu, 3,5, 5,5 ve 7 tonluk tek teker off-road ve çift teker all-road konfigürasyonlarını barındıran kabin, şasi kabin ve yolcu kabini modellerinden oluşuyor. IVECO yeni Daily 4x4, 180 beygir ve 3 litrelik Euro VI motorundan güç alarak her türlü görevi, her türlü zeminde kolaylıkla tamamlayabiliyor. Müşteriler, 12 ileri 2 geri manuel ya da sınıfına özel 16 ileri 2 geri Hi-Matic otomatik vites arasında seçim yapabiliyor. Yeni Daily 4x4’ler aynı zamanda hepsi ABS (Kilitlenmeyi Önleyen Fren Sistemi) ile donatılmış fren diskleri ve 4x4’lük bu araçlar için özel olarak tasarlanan ESP (Elektronik Stabilite Programı) gibi gelişmiş güvenlik özellikleri barındırıyor.

 

Yeni van serisi ile genişledi

IVECO aynı zamanda Daily 4x4 ailesini yeni van serisi ile genişletti. Yeni van serisindeki 5,5 ve 7 tonluk versiyonlar aynı motoru ve vites seçeneklerini barındırıyor. Geniş vanlar tek teker off-road’da 9 ilâ 18 metreküplük, çift teker all-road’da ise 16 ilâ 18 metreküplük kargo hacmi sunuyor.

 

 

Sektörde bir ilke imza attı

Ürün grubunun en tepesinde ise sektörde bir ilke imza atıldı. IVECO tarafından ilk defa 7 tonluk, 4 bin 300 kg yük taşıma kapasiteli, 5 metreye varan kasa seçeneklerine sahip 4x4 pazara sunuldu. Bu yenilik, ön aksta 2 bin 700 kg, arka aksta 5 bin kg maksimum yük kapasitesi olmak üzere toplamda 4 bin 300 kg’ye varan yükleme kapasitesi sunuyor.  Öte yandan aracın kasa uzunluğu 5 metreye kadar çıkabiliyor, bu yeni seri, Daily 4x4’ün çok yönlülüğünü bir üst seviyeye taşıyor.

 

Üst yapıcı dönüşümüne ihtiyaç yok

Yeni Daily 4x4 araçlar tamamen IVECO tarafında üretildi ve üst yapıcı dönüşümüne ihtiyaç duymuyor. Bu durum, müşteriler için aracın garanti altında olması ve teslimat süresinin azalması gibi çeşitli avantajlar sunuyor. Daily 4x4 yangınla mücadele, kar küreme, maden faaliyetleri gibi yerlerde kullanılırken aynı zamanda mobil telefon şirketleri tarafından zor arazilerde anten bakımı ya da elektrik şirketleri tarafından elektrik hatları bakımı gibi işlerde de kullanılıyor.