Otokar ve TürkTraktör Tedarikçi Adaylarıyla Buluştu

Otokar ve TürkTraktör Tedarikçi Adaylarıyla Buluştu


İstanbul Ticaret Odası Yan Sanayi Borsası'nın düzenlediği “Tedarikçi Günleri” kapsamında Otokar ve TürkTraktör firmaları, tedarikçi adaylarıyla bir araya geldi.

Otokar Tedarikçi Geliştirme Birim Yöneticisi Yener Okçuoğlu ve Türk Traktör Metal Satın Alma Müdürü Deniz Kutman, B2B programı öncesi sunum yaparak firmalarını tanıttı. Sunumların ardından başlayan B2B programında, Otokar ve Türk Traktör yetkilileri, yaklaşık 110 firmanın temsilcileriyle görüşerek tedarikçi aradı.

Tedarikçilerden kalite ve maliyet konusunda sürdürülebilir bir politika beklediklerini belirten Otokar Tedarikçi Geliştirme Birim Yöneticisi Yener Okçuoğlu, insan kaynaklarına yatırım yapması, Ar-Ge’ye önem vermesi ve çevreci olmalarının da yine önemli olduğunu söyledi. Firmalarının modern tarıma yön verme misyonuyla hareket ettiğini vurgulayan Türk Traktör Metal Satın Alma Müdürü Deniz Kutman ise, Türkiye’nin ilk traktör üreticisi ve ihracatçısı olduklarını belirterek, “Türkiye’deki toplam traktör üretiminin yüzde 72’sini, ihracatın ise yüzde 91’ini gerçekleştiriyoruz” dedi.