Antalya Turizm Şoförleri Derneği'nden Sezona Hazırlık Toplantısı

Antalya Turizm Şoförleri Derneği'nden Sezona Hazırlık Toplantısı


Antalya Turizm Şoförleri Derneği, sezon öncesi turizm şoförleri ile mevcut çözümlerin değerlendirilmesi ve çözüm önerilerinin sunulması için bir toplantı gerçekleştireceklerini duyurdu.

21 Ocak Salı günü gerçekleştirilecek toplantı ile ilgili olarak açıklamalar yapan Antalya Turizm Şoförleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Yeniçıktı, eski Başkan Orhan Kayabaşı'nın hayatını kaybetmesinden sonra derneğin faaliyette bulunmadığını hatırlattı ve ''Eğitim almış turizm şoförü, mesleğini bilinçli şekilde idrak eder. Taşıdığı insanların can güvenliğinden kendisinin sorumlu olduğunu bilir. Turizm şoförleri görev yaparken çeşitli zorluklarla karşılaşmaktadır bu zorlukların sebeplerini araştırmak ve sorunlarımızı yasal çerçeve içinde çözmek istiyoruz” dedi.

 

Dernek için Muratpaşa Belediyesi'nden yer tahsisi istediklerini dile getiren Yeniçıktı, turizm şoförlerinin en büyük sorunlarının sigortasız çalıştırılma ve konaklayacak yer sıkıntısı olduğunu belirtti ve ''Sezon başlamadan meslektaşlarımızın sorunlarını tespit edip çözmek istiyoruz. Bu nedenle tüm turizm şoförlerini 21 Ocak tarihindeki toplantıya katılmalarını bekliyoruz'' diye konuştu.