Artvinli Otobüsçüler Yeni İsimleri Tebrik Etti

Artvinli Otobüsçüler Yeni İsimleri Tebrik Etti


Artvinli Otobüsçüler, görevlerine yeni başlayan Artvin İl Emniyet Müdürü Sinan Ergen ve Ak Parti Artvin İl Başkanı Fatih Tahtalı'yı ziyaret etti.

 

Artvin Otobüsçüler Derneği Başkanı İrfan Topaloğlu, Metro Turizm Hopa Yetkilisi Murat Algur, Ali Osman Ulusoy Turizm Yetkilisi Hakan İyiyazıcı ve Yeşil Artvin Ekspres Turizm Sahibi ve Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Yıldırım; görevlerine yeni başlayan Artvin İl Emniyet Müdürü Sinan Ergen ve Ak Parti Artvin İl Başkanı Fatih Tahtalı’yı ziyaret etti.

Karayolu yolcu taşımacılığı temsilcileri, Artvin İl Emniyet Müdürlüğü görevine getirilen Sinan Ergen ve Ak Parti Artvin İl Başkanı seçilen Fatih Tahtalı’yı makamlarında ziyaret ederek, yeni görevlerinde başarılar diledi. Ziyaretlerde, taşımacılık sektörünün sorunlarıyla ilgili görüş alışverişi de yapıldı.

Taşımacıların beklentileri değerlendirildi

İller arası belgesiz ve korsan taşımacılık yapanların denetlenmesi ve engellenmesi, şehir içi ve ilçeler arası çalışan minibüs hatlarının sorunları ve çözüm önerileri, Cankurtaran Tüneli’nin, Hopa istikameti çıkışında yarım kalan ve ölümcül kazalara sebep olan bölünmüş yol çalışmasının bir an önce tamamlanması, il merkezi ve Hopa’daki otogar ile ilgili sorunların çözülmesi ve Hopa’da yeni bir otogar yapımı ve alan tahsisi için destek verilmesi konularının masaya yatırıldığı görüşmelerde, taşımacılık sektörünün gerek katma değer, gerekse de istihdama yaptığı katkıya rağmen diğer sektörlerle kıyaslandığında devlet teşviğinden sınırlı miktarda yararlanabildiği, diğer sektörlerde olduğu gibi taşımacılık sektörünün de akaryakıtta ve ÖTV’de başta olmak üzere bazı teşvik ve indirimlerden faydalanılması gerektiği de sektör mensupları tarafından dile getirildi.

“Gereken desteği sağlayacaklarından eminiz”

Ziyaretlerin ardından değerlendirmelerde bulunan Artvin Otobüsçüler Derneği Başkanı İrfan Topaloğlu, “Artvin İl Emniyet Müdürümüz Sayın Sinan Ergen Bey’e ve Ak Parti Artvin İl Başkanı Sayın Fatih Tahtalı Bey’e  yaptığımız ziyaretlerin sonucunda, bize gösterdikleri nezaket ve ilgiden son derece mutlu olduk. Bahsettiğimiz sorunlarla ilgili kendi yetki ve imkanları bağlamında, sorunların çözümünde gereken desteği sağlayacaklarından emin olarak makamlarından ayrıldık” dedi.